niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Piątkowa rywalizacja Waldemara Szumnego i Konrada Fikołka o poparcie rzeszowian

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Waldemar Szumny, kandydat na prezydenta Rzeszowa, nie pozostaje obojętny na potrzeby mieszkańców miasta. Dziś, spotkawszy się ze sprzedawcami z rzeszowskich targowisk, omówił kluczowe kwestie związane z przyszłością hali targowej i jej otoczenia. Wśród dyskutowanych tematów znalazły się plany przebudowy oraz usprawnienia komunikacyjne, które mają znaczący wpływ na funkcjonowanie targowiska i komfort jego klientów. Tymczasem, Konrad Fijołek, obecny prezydent Rzeszowa, również skupia się na kluczowych wyzwaniach miasta. Jego priorytetem jest odkorkowanie komunikacyjne, co stało się jednym z głównych punktów programu przed wyborami. Dziś Fijołek przedstawił ambitne plany budowy nowej drogi, łączącej ulicę Podkarpacką z Janem Pawłem II, wraz z mostem na Wisłoku.

  Dzisiaj Waldemar Szumny zorganizował spotkanie ze sprzedawcami zarówno z hali targowej, jak i Placu Balcerowicza. Na konferencji prasowej po spotkaniu poinformował, że głównym celem tych rozmów było poznanie oczekiwań sprzedawców wobec przyszłego prezydenta miasta. Szumny podkreślił, że dla niego bardzo istotne jest zrozumienie potrzeb lokalnej społeczności i działanie zgodnie z nimi.

  Rozmowy trwały kilka godzin, podczas których omawiano różne kwestie dotyczące funkcjonowania targowisk oraz Placu Balcerowicza. Efektem tych dyskusji było wypracowanie kilku wniosków, które – jak stwierdził Szumny – mogą posłużyć jako podstawa do dalszych działań. Otwartość na dialog z mieszkańcami i skupienie się na ich potrzebach były kluczowymi elementami tego spotkania, co może wskazywać na obiecującą perspektywę współpracy z lokalną społecznością.

  Podczas spotkań ze sprzedawcami, Waldemar Szumny skupiał się na ustalaniu szczegółów związanych z modernizacją targowisk. Jak podkreślił, jego celem jest uniknięcie zamieszania, które miało miejsce w przypadku placu Balcerowicza, gdzie pojawiły się problemy związane z działkami i deweloperami. Ważnym zagadnieniem, które poruszyli sami zainteresowani, jest także czas realizacji remontu, gdyż, jak zaznaczyli sprzedawcy na spotkaniu, jest to okres, w którym nie mogliby normalnie prowadzić działalności.

  Szumny zwrócił również uwagę na problem zbyt małej ilości miejsc parkingowych w okolicach targowisk, co prowadzi do korków. Jako rozwiązanie proponuje budowę dwukondygnacyjnych parkingów, aby temu zaradzić. Jego działania wskazują na chęć rozwiązania konkretnych problemów związanych z funkcjonowaniem targowisk oraz poprawy warunków dla sprzedawców i klientów.

  Prezydent Konrad Fijołek zdecydowanie podkreśla odkorkowanie miasta jako priorytetową kwestię na nadchodzącą kadencję. Jego głównym celem jest połączenie ulicy Podkarpackiej z ulicą Jana Pawła II oraz budowa mostu na Wisłoku. Te plany wskazują na determinację Fijołka w poprawie infrastruktury komunikacyjnej miasta i zmniejszeniu zatorów drogowych, co może znacząco wpłynąć na jakość życia mieszkańców i rozwój lokalnej gospodarki.

  Władze miasta Rzeszowa planują uchwalić w bieżącym roku plan zagospodarowania przestrzennego, a następnie rozpocząć inwestycję w kolejnym roku. Konrad Fijołek, prezydent miasta, dodatkowo podkreślił dotychczasowe oraz planowane inwestycje drogowe. Wśród nich wymienił budowę Wisłokostrady oraz modernizację ulicy Warszawskiej, której ostatecznym celem jest połączenie z ulicą Krakowską. Te działania mają na celu poprawę infrastruktury drogowej i komunikacyjnej, co przyczyni się do wzrostu atrakcyjności miasta oraz zwiększenia komfortu życia mieszkańców.

  fot. KWW Rozwój Rzeszowa

  Przyjazd Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy oraz wiceprzewodniczącego Platformy Obywatelskiej, stanowi kolejny wyraźny sygnał, z kim główna partia w koalicji rządowej zamierza współpracować w Rzeszowie. Również dobrze funkcjonująca relacja między rządem a samorządem może przyczynić się do większej alokacji środków z Krajowego Planu Odbudowy na inwestycje w mieście – przekonywał Trzaskowski. Ta wizyta podkreśla znaczenie współpracy między różnymi szczeblami władzy dla rozwoju lokalnej społeczności oraz może przynieść dodatkowe wsparcie finansowe na priorytetowe projekty miejskie.

  fot. KWW Rozwój Rzeszowa
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com