środa, 19 czerwca, 2024
spot_img
+

  Za dwa tygodnie, na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się koncert. Swoje 18 lat na scenie świętują Karczmarze!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Politechnika Rzeszowska będzie gościła już 20 kwietnia wspaniały zespół muzyczny, który w ramach swojego osiemnastego jubileuszu zagra tam też koncert. Wybierz się już o godzinie 19:00, do Auli Politechniki Rzeszowskiej (budynek V). Jest to sobota, więc na pewno spokojnie wygospodarujesz chwilę wolnego, na końcu dnia. A artyści, którzy wchodzą w skład Karczmarzy, wykonają na scenie muzykę polską, ukraińską, słowacką, węgierską, bałkańską, żydowską. Impreza ta ma także pokazać szerszym odbiorcom bogactwo kultury pogranicza Karpat. Na wydarzenie muzyczne to, mogą się wybrać wszyscy, szczególnie fani zespołu, którzy kochają muzykę folkową, związaną z Podkarpaciem.  

  A zespół Karczmarze, który działa od 2006 roku, w Rzeszowie tworzą: Tomasz Pyzik – skrzypek, Tomasz Pisaniak – akordeonista, Łukasz Cycak – kontrabasista, Stanisław Tadla – cymbały rzeszowskie/gitara, Monika Baran – skrzypce oraz Szymon Tadla – cymbały rzeszowskie. Od początku swojej działalności udało im się zagrać w sumie ponad 600 koncertów zarówno w Polsce jak i poza jej granicami, m.in. w Niemczech, we Francji, Włoszech, Holandii, Belgii, Luksemburgu, Rumunii, Litwie oraz na Ukrainie i na Węgrzech. Uczestniczyli także w prestiżowych targach Expo w Mediolanie i na święcie wina w Tokaju (2015r.).

  W 2017 roku wystąpili na planie filmowym „Rock’n’Roll Eddie” a w 2018 roku wydali swój pierwszy teledysk do autorskiego nagrania pt. „Daleko od żony”. Karczmarze mogą się pochwalić wieloma nagrodami, a także nagranymi płytami, pod nazwami -„Pogranicze” z 2008 roku, „Zahrajte” z 2009 roku, „Chojka” z 2010 roku oraz „Tracktor” z 2016 roku.

  Najbliższy koncert grupy uzdolnionych muzyków będzie wspaniałą okazją do tego, by się trochę rozerwać, oderwać od codzienności i przy melodiach granych przez tak wiele instrumentów poczuć energię pochodzącą ze sceny. A aby się dostać na koncert należy odpowiednio wcześniej wykupić bilety, przez internet, wchodząc na stronę – https://biletyna.pl/koncert/Karczmarze.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com