piątek, 3 maja, 2024
spot_img
+

    Plany rozbudowy infrastruktury sportowej w Rzeszowie

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W hali na Podpromiu, gdzie zazwyczaj odbywają się mecze siatkarzy Asseco Resovii Rzeszów i siatkarek PGE Rysia Rzeszów, we wtorek miała miejsce konferencja prasowa dotycząca inwestycji sportowych wykonanych w Rzeszowie oraz tych, które są już przygotowane do realizacji. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podkreślił znaczenie dodatkowych obiektów sportowych w mieście, które służą nie tylko szkołom, ale także lokalnym drużynom.

    Wśród zrealizowanych inwestycji wymienił piękną halę przy Zespole Szkół nr 1 przy ul. Towarnickiego, kosztującą 16,5 mln zł, oraz halę w ramach Szkoły Podstawowej nr 37 przy ul. Kwiatkowskiego, oddaną do użytku w 2022 roku.

    W tym roku zostaną oddane do użytku kolejne dwie hale sportowe. Pierwsza powstaje przy I Liceum Ogólnokształcącym, a druga przy Szkole Podstawowej nr 13 na osiedlu Staromieście. Koszt budowy tych obiektów wynosi odpowiednio 12 i 17,5 miliona złotych. Dodatkowo, już przygotowane są kolejne podobne inwestycje – IX Liceum Ogólnokształcące przy ul. Orzeszkowej oraz Szkoła Podstawowa nr 21 przy ul. Miodowej także zyskają nowe hale sportowe.

    Duże inwestycje na stadionach, projekt aquaparku, sześć nowych hal czy jeden z najnowocześniejszych w Europie basenów do skoków do wody w Europie to najważniejsze zadania dla sportu, z których dużą część udało się już zrealizować

    Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

    Jednym z istotnych obiektów w planach inwestycyjnych jest stadion Grunwaldu Budziwój. Jego rozbudowa jest już przygotowana, a wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac. Miasto przeznaczyło na ten cel 3,5 miliona złotych. Zakres prac będzie szeroki, obejmując m.in. instalację oświetlenia boiska oraz systemu monitoringu. Dodatkowo, obiekt zostanie wyposażony w tablicę świetlną oraz ławki dla zawodników rezerwowych. Planowane jest także poprawienie nawierzchni boiska treningowego oraz wybudowanie budynku klubowego z szatniami, magazynem sportowym, pokojem sędziowskim i toaletami dla kibiców.

    Inną już zrealizowaną inwestycją jest rozbudowa stadionu Korony Załęże, której koszt wyniósł 4,4 miliona złotych. Na terenie Słocina powstało także boisko treningowe, na które miasto wydało ponad milion złotych.

    fot. Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

    Przebudowa Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej może z kolei kosztować nawet 30 milionów złotych. Przewiduje się głównie modernizację wschodniej trybuny, budowę części komentatorsko-sportowej, strefy VIP oraz nowej przestrzeni dla kibiców gości.

    Natomiast na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki przeznaczono 164 miliony złotych, choć ta kwota może ulec zmianie ze względu na odrzucenie pierwszej najniższej oferty w przetargu. Nowa oferta firmy Mirbud wynosi 193 miliony złotych, więc konieczne będzie znalezienie dodatkowych 30 milionów złotych na tę inwestycję.

    Inne przykładowe inwestycje w sport i rekreację, które zostały wykonane w Rzeszowie w ostatnim czasie lub też będą wykonywane w tym roku:

    • budowa basenu przy ul. Matuszczaka – inwestycja zrealizowana – 26 mln zł
    • Biała – budowa boiska w nowym parku, inwestycja w tym roku – szacunkowa wartość całego zadania – 2 mln zł
    • Przybyszówka, ul. Stadionowa – budowa boiska – wydane zostało 165 tys. zł, inwestycja będzie kontynuowana w tym roku – zarezerwowane jest 400 tys. zł
    • ul. Jagiellońska – przebudowa ogólnodostępnego boiska, zakończenie wiosną tego roku – 417 tys. zł
    • ul. Dominikańska – budowa boisk oraz bieżni przy SP 10 – inwestycja kosztowała 1,180 mln zł
    • ul. Kamińskiego – przebudowa boisk przy SP 2, siłownia plenerowa – inwestycja kosztowała 306 tys. zł
    • Słocina – budowa strefy sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 – inwestycja kosztowała 412 tys. zł
    • ścieżka biegowa nad Wisłokiem – inwestycja kosztowała 1,2 mln zł
    • pumptrack nad Wisłokiem – inwestycja kosztowała 1,3 mln zł
    • pumptrack na os. Baranówka – inwestycja kosztowała 246 tys. zł
    • tor rowerowy na os. Baranówka – inwestycja będzie wykonana w tym roku – 400 tys. zł
    • Biała – modernizacja boiska – inwestycja zostanie wykonana w tym roku – 400 tys. zł
    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com