środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Znamy kolejną artystkę, która wystąpi na rzeszowskich juwenaliach! Na dużej scenie zaśpiewa Kayah!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mamy kolejną wspaniałą wiadomość odnośnie rzeszowskich juwenaliów, które zbliżają się i które odbędą się w dniach od 10 do 11 maja 2024 roku, na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej, na przygotowanej dużej scenie. Do Rzeszowa, oprócz Kwiatu Jabłoni, Golec Uorkiestry oraz Darii Zawiałow przyjedzie, by zagrać koncert szczególnie dla studentów Kayah. Znana wokalistka całej Polsce, z chwytliwych kawałków, już od wielu, wielu lat występuje na większych lub mniejszych scenach po całej Polsce. Jej utwory nuci zarówno to starsze, jak i młodsze pokolenie. Jej hity grane są bardzo często w radiu.

  Kayah, a właściwie Katarzyna Magda Rooijens z domu Szczot (ur. 5 listopada 1967 w Warszawie) to polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka muzyczna, prezenterka radiowa i osobowość telewizyjna. Członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej. Założycielka wytwórni płytowej Kayax.

  Zadebiutowała fonograficznie w 1988 singlem „Córeczko”, za który otrzymała nagrodę specjalną na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich. Następnie wydała pierwszy album studyjny, zatytułowany po prostu Kayah (1988), który doczekał się również anglojęzycznej wersji z 1991. Ogólnopolską rozpoznawalność zyskała po wydaniu kolejnego albumu pt. Kamień z 1995, który był jej pierwszym, w pełni autorskim dziełem.

  W kolejnych latach wydała jeszcze 11 albumów: Zebra (1997), Kayah i Bregović (1999, nagrany z Goranem Bregoviciem), JakaJaKayah (2000), Stereo typ (2003), The Best & The Rest (2005), MTV Unplugged (2007), Skała (2009), Panienki z temperamentem (2010, z Renatą Przemyk), Kayah & Royal Quartet (2010, z Royal String Quartet), Transoriental Orchestra (2013) i Gdy pada śnieg (2016).

  Do jej największych przebojów należą piosenki, takie jak „Fleciki”, „Na językach”, „Supermenka”, „Śpij kochanie, śpij”, „Prawy do lewego”, „Testosteron”, „Prócz ciebie, nic”, „Za późno”, „Po co” i „Ramię w ramię”. Trzy wydane przez nią płyty dotarły na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, jedną podwójnie platynową, cztery platynowe i osiem złotych.

  Laureatka Bursztynowego Słowika, nagrody publiczności na Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn oraz Złotej Superjedynki i sześciu Superjedynek na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Honorowy Ambasador Stolicy Polskiej Piosenki Opole. Wielokrotnie znajdowała się na liście „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” w zestawieniu magazynu „Forbes Polska”, zajmując najwyższą, 21. pozycję w 2013. W 2010 czasopismo „Machina” umieściło ją na czwartej pozycji na liście 50 najlepszych polskich wokalistek

  Pomiędzy projektami muzycznymi była prowadzącą, jurorką bądź trenerką w kilku telewizyjnych programach rozrywkowych i wzięła udział w licznych dużych kampaniach reklamowych. Prowadzi czynnie działalność charytatywną i społeczną, została ambasadorką Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF).

  Gdzie kupić bilety na juwenalia?

  Możliwość zakupienia biletów na tą imprezę już ruszyła. Do 31 grudnia 2023 roku, kończyła się pierwsza pula kupowania wejściówek. Druga pula wykupienia wejściówek trwa od 1 stycznia do 29 lutego 2024 roku, z kolei trzecia pula sprzedaży biletów zaplanowana jest na od 1 marca 2024 roku aż do końca imprezy. Warto dodać, że bilety będą ulgowe dla studentów oraz uczniów szkół średnich, z ważną legitymacją studencką bądź szkolną. A aby je kupić, trzeba wejść na stronę internetową – https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/rzeszowskie-juwenalia?partner=brendgroup&fbclid=IwAR2iRXuWHewlcUPxvjuW_3lclSQegFj1HXHI5_cwnjGawmmbkMwJDBwL0qI#fbevent.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com