poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Przypominamy o Ogólnopolskich Mistrzowskich Warsztatach Piosenkarskich, które zaczynają się już w ten poniedziałek!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami, bo już niedługo, od przyszłego poniedziałku (5 lutego) przesz trzy dni (do 8 lutego), szczególnie młodzi ludzie będą szkolić swój śpiew pod okiem profesjonalistów, którzy przyjadą do Rzeszowa, by poprowadzić warsztaty. To będą zapewne najbardziej rozśpiewane ferie zimowe, które zorganizowane będą już po raz kolejny i zainicjowane ponownie przez dr Annę Czenczek.

  Przez trzy dni, już po raz trzynasty dzieci oraz nastolatkowie pod opieką prowadzących – Danuty Błażejczyk, Klaudii Czenczek, Piotra Nowaka oraz samej założycielki Centrum Sztuki Wokalnej, podniosą swój poziom wokalny. A z kolei 8 lutego, na zakończenie trwania umuzykalniających zajęć odbędzie się wspaniały koncert, o godzinie 18:00. Pod tytułem „Co nam w duszy gra”. Będzie on miał miejsce w Studio Koncertowym Polskiego Radio Rzeszów i będzie można go posłuchać na antenie, w ramach Koncertowego Studia Radia Rzeszów” w piątek, 9 lutego o godz. 19:05.

  Organizatorem warsztatów jest Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Partnerem wydarzenia jest: Fundacja Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia oraz Fundacja Apetyt na Kulturę Danuty Błażejczyk.

  Warsztaty wokalne odbędą się w Szkole Podstawowej nr 16 w Rzeszowie w terminie 5-8 lutego 2024 r., a poprowadzą je:

  Danuta Błażejczyk, emanująca niezwykłą oryginalnością, wkracza na polską scenę muzyczną w 1985 roku podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Jej debiutancka piosenka „Taki cud i miód” stała się wyjątkowym przeżyciem muzycznym, zdobywając nagrodę specjalną za niezwykłą indywidualność artystyczną. To zaledwie zapowiedź monumentalnej kariery, jaką miała przed sobą.

  Zafascynowana muzyką rozrywkową i jazzową, Danuta Błażejczyk szybko zdobyła uznanie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej talent muzyczny, niepowtarzalny głos i artystyczna wyjątkowość przyniosły jej liczne laury na festiwalach muzycznych, potwierdzając, że mamy do czynienia z jedną z najbardziej wyjątkowych polskich wokalistek.

  Jednak Błażejczyk nie ogranicza się tylko do śpiewania. Jej wszechstronność artystyczna przeniosła się również na scenę teatralną, gdzie błyskotliwie prezentuje się w przedstawieniach takich jak „Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense”, „Moniuszkowo” czy „Tajemnica Tomka Saweyra”. Niezależnie od tego, czy jest na scenie muzycznej czy teatralnej, zdobyła uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych.

  Przeboje takie jak „Taki cud i miód”, „Wielki romans małych serc” czy „Serce nie jest wyspą samotną” nie tylko zdobyły serca słuchaczy, ale również stały się klasykami, wpisując się trwale do historii polskiej muzyki. Danuta Błażejczyk, artystyczna ikona, kontynuuje swoją niezwykłą podróż przez świat dźwięków, pozostawiając po sobie trwałe i niezapomniane wrażenie.

  Teraz, przenosimy się w świat Piotra Nowaka, utalentowanego muzyka, kompozytora, wokalisty, multiinstrumentalisty, właściciela studia nagrań i producenta. Jego przygoda z muzyką zaczęła się już w wieku czternastu lat, gdy nagrał swoją pierwszą płytę. Wielokrotne występy na festiwalach w Opolu i Sopocie, udział w trasach koncertowych, a także współpraca z wybitnymi artystami, takimi jak Felicjan Andrzejczak z Budki Suflera, to tylko niektóre epizody w jego bogatej karierze.

  Piotr Nowak nie tylko przoduje na scenie muzycznej, ale również udziela się jako muzyk sesyjny w programach telewizyjnych, takich jak „Jaka to melodia” i „Szansa na sukces”. Jego solowy album „8338”, nagrany w 2021 roku, to kolejny dowód na wszechstronność tego artysty. Ostatnio gościnnie wystąpił na festiwalu „Polonaise” w Chicago, dodając międzynarodowego smaku swojej muzycznej podróży.

  Kolejna postać, Klaudia Czenczek, to absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Rzeszowie, specjalizująca się w rytmice. Studiująca choreografię i techniki tańca na Akademii Muzycznej w Łodzi, a także edukację artystyczną na Uniwersytecie Rzeszowskim. Jej obszar działania obejmuje prowadzenie zajęć z choreografii i ruchu scenicznego, a także współpracę przy projektach z dziećmi i młodzieżą.

  Justyna Jelińska, z kolei, to nie tylko fotograf, ale również manager social media. Przez ponad 5 lat prowadzi agencję social media JUT, współpracując z firmami z całego świata. Jej doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu kampaniami sprzedażowymi, we współpracy z milionowo-zasięgowymi influencerami, sprawia, że jest cenioną specjalistką w dziedzinie mediów społecznościowych.

  Ostatnią postacią w tym niezwykłym zestawieniu jest dr Anna Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Jest pomysłodawczynią i dyrektorką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Carpathia Festival”. Oprócz tego, jest wykładowcą akademickim, międzynarodowym jurorem, muzykiem, wokalistką, aranżerką wokalną, producentką i laureatką licznych konkursów wokalnych. Jej uczniowie zdobyli ponad 1000 nagród na festiwalach i programach telewizyjnych. Anna Czenczek nie tylko kształci młode talenty, ale także realizuje niezliczone projekty muzyczne, takie jak koncerty symfoniczne z udziałem znakomitości polskiej sceny muzycznej.

  Warto wspomnieć o jej solowym albumie „Ave Regina Caelorum”, który premierę miał w grudniu 2023 roku. Album ten, pełen najpiękniejszych dzieł muzyki klasycznej, jest kolejnym dowodem na artystyczną głębię i zróżnicowanie dr Anny Czenczek.

  To zestawienie nie tylko prezentuje niezwykłe postaci z polskiej sceny muzycznej, ale także ukazuje różnorodność talentów i obszarów działalności w świecie sztuki

  Warsztaty zapoczątkowane przez dr Annę Czenczek, dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie, cieszą się sporą popularnością. Uczestnicy doskonalą umiejętności wokalne, uczą się interpretacji utworów polskich i zagranicznych wykonawców oraz współpracy z zespołem akompaniującym. Mistrzowskie warsztaty służą rozwijaniu kreatywności młodych artystów, inspirują ich do poszukiwania i budowania wartościowego repertuaru.

  W bogatym programie XIII edycji Mistrzowskich Warsztatów Piosenkarskich dla Dzieci i Młodzieży odbędą się zajęcia na temat m.in.: zrozumienia i interpretacji tekstu, artykulacji i wyrazistości, pracy w studiu nagrań i na planie, pracy z mikrofonem, pracy z akompaniatorem, zajęcia z choreografii i ruchu scenicznego.

  Warsztaty zostaną zakończone koncertem pt. „Co nam w duszy gra”, który odbędzie się 8 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów, o godz. 18.00. Koncert poprowadzi Maciej Gnatowski. Koncertu będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Rzeszów w piątek, 9 lutego o godz. 19.05. Oprócz uczestników zaśpiewają także Piotr Nowak i Danuta Błażejczyk ze swoim autorskim repertuarem! Serdecznie zapraszamy do słuchania! Koncert poprowadzi Maciej Gnatowski – dziennikarz muzyczny Polskiego Radia Rzeszów.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com