poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 28 stycznia odbędzie się także w Krośnie! Poznaj program imprezy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dla mieszkańców Krosna, już w nadchodzącą niedzielę, zaplanowano coś specjalnego. 28 stycznia odbywa się bowiem w całej Polsce, po raz 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku, wolontariusze na czele z Jurkiem Owsiakiem, który to był pomysłodawcą całej akcji, za każdym razem zbierają na inny cel. Tym razem gramy dla celu, który nosi swoje hasło „Płuca po pandemii”. Uzbierane pieniądze trafią na zakup specjalistycznego sprzętu, szczególnie w placówkach medycznych, dla osób, które potrzebują pomocy po przejściu koronawirusa. Do zbiórki włącza się cała Polska, w tym także i Krosno. Poznaj, jakie atrakcje oraz akcje przygotowuje to miasto?

  Orkiestra Historycznie – Grupa Lisa, w godzinach 8:00 – 19:30, w miejscu: Rynek (płyta Rynku) – Pokazy strojów, repliki broni, prezentacje historyczne, atrakcje za wrzutkę do puszki.

  Mix Sportowo-Rekreacyjny „Dzieci Dzieciom”, w godzinach 9:00 – 13:00, w miejscu: Sala Sportowa Zespół Szkół, ul. Kisielewskiego 18 – Mecz krośnieńskich szkółek piłkarskich, pokaz judo, występy taneczne, mecz pokazowy dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością.

  Games Room dla WOŚP, w godzinach 11:00 – 19:00, w miejscu: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 – Warsztaty gier planszowych, pokazy grupy cosplay, atrakcje za wrzutkę do puszki.

  Kiermasz z Sercem, w godzinach 11:00 – 19:00, w miejscu: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 – Wyjątkowe upominki za wrzutkę do puszki

  Krosno Morsuje dla WOŚP, w godzinach 10:00 – 12:00, w miejscu: Morsy Krosno, ul. Bursaki – Zdrowe morsowanie, konkursy i zabawy, atrakcje za wrzutkę do puszki.

  Sesja Fotograficzna, w godzinach 16:00 – 19:00, w miejscu: Policealne Studium Animatorów Kultury, ul. Kolejowa 1 – Niezapomniane zdjęcia, atrakcje za wrzutkę do puszki.

  Orkiestra na Radiowych Falach, w godzinach 10:00 – 19:00, w miejscu: Parking przed RCKP, ul. Kolejowa 1 – Pokaz najnowszych urządzeń radiokomunikacji, zabytki radiotechniki, komputery vintage.

  Bicie Rekordu w Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, w godzinach 10:30 – 13:00, w miejscu: Galeria Handlowa Vivo!, ul. Bieszczadzka – Bicie rekordu w resuscytacji, pokazy udzielania pierwszej pomocy.

  11. Bieg „Policz się z Cukrzycą”, od godziny 14:00, w miejscu: Państwowa Akademia Nauk Stosowanych, Rynek (Zapisy do 25.01.2024, opłata startowa od 40 zł).

  Pokaz Służb Ratowniczych i Medycznych, w godzinach 15:00 – 16:00, w miejscu: Rynek (płyta Rynku) – Pokazy ratownicze.

  WOŚPOWY Koncert Rockowy, w godzinach 17:00 – 19:30, w miejscu: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, (Wstęp za wrzutkę do puszki).

  Zimowa Dyskoteka na Łyżwach, Happening Artystyczny „Światełko do Nieba”, w godzinach 17:00 – 20:00, w miejscu: MOSiR Krosno, lodowisko i plac przy lodowisku MOSiR, ul. Bursaki 41 – Atrakcje za wrzutkę do puszki.

  Happening Artystyczny „Światełko do Nieba”, w godzinach 19:30 – 20:00, w miejscu: Plac przy lodowisku MOSiR, ul. Bursaki 4 – Sztab Krosno, ochotnicze straże pożarne, służby ratownicze.

  Miasto Krosno serdecznie zaprasza na finał WOŚP do siebie! Będzie się działo!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com