poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  W Filharmonii Rzeszowskiej już w lutym usłyszymy piosenki Erica Claptona – „Layla”, „Tears in Heaven” i wiele, wiele innych!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed całą widownią, która wykupiła odpowiednio wcześniej wejściówki, zapowiada się wspaniały wieczór. Zabrzmią bowiem największe hity, ale też te mniej znane utwory samego Erica Claptona. A wykona je grupa, która na co dzień koncertuje, wykonując piosenki właśnie tego artysty. „Clappton – A Tribute to Eric Clapton” tak nazywać się będzie wspaniałe widowisko, które po prostu trzeba przeżyć. Któż nie zna z nas takich piosenek, jak „I Shot The Sheriff”, „Layla” czy „Tears in Heaven”, które często grane są przez rozgłośnie radiowe na całym świecie? Koncert przeznaczony jest dla fanów tej muzyki, ale też wszystkich innych, którzy chcą niezapomnianie przeżyć ten wieczór, słuchając chwytliwych melodii, piosenek jednych z najbardziej kultowych, jakie tylko powstały.

  Planowany koncert odbędzie się w Filharmonii Podkarpackiej, przy ul. Fryderyka Chopina 30 w Rzeszowie, już 3 lutego i rozpocznie się o godzinie 19:00. Największe przeboje Erica Claptona w ciekawych aranżacjach a do tego muzyka grana na żywo oraz niesamowity głos i talent wszystkich artystów, którzy tego dnia wystąpią, sprawiają, że już teraz warto zarezerwować bilet. Dzięki Clappton – A Tribute to Eric Clapton usłyszymy przepiękne piosenki, które często chwytają za serce, a na sali zrobi się bardzo magicznie.

  Liderem zespołu, który zaśpiewa i zagra na gitarze jest Sebastian Stachurski, który od ponad 25 lat wnikliwie studiuje kompozycje oraz sztukę wokalną i gitarową brytyjskiego mistrza bluesa. Uwielbia Claptona i jego muzykę i bardzo często bywał osobiście na jego koncertach. Do składu zespołu należą – Wojtek  Kwieciński, grający na basie, Maciej Łosiewicz – na instrumentach klawiszowych, Robert Winczowski – na perkusji, Julia Honkisz oraz Katarzyna Kłusek które także, podobnie jak lider śpiewają.

  A do tego wszystkiego, na koncercie pojawi się także kwartet smyczkowy pod nazwą Lejdis Quartet. Dziewczyny z tego zespołu mogą się pochwalić wspaniałym dorobkiem artystycznym. Współpracowały dotąd z orkiestrą Kukla Band oraz Tarkowski Orkiestra, pokazując swój talent muzyczny w całej Polsce, m.in. występując u boku gwiazd polskiej sceny. A są to Edyta Górniak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Dawid Kwiatkowski czy Michał Szpak. Na swoim koncie kwartet ma liczne nagrania płytowe oraz nagrania do ścieżki dźwiękowej filmów takich, jak – „Listy do M”, „Niebezpieczni dżentelmeni”, „Planeta Singli” oraz seriale „Wataha” oraz „Spy/Master”. Związane są także z naszym regionem, z podkarpaciem szkoląc uczniów szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia, w klasie skrzypiec i wiolonczeli.

  A repertuar, który usłyszymy na organizowanym za miesiąc koncercie będzie obejmował wszystkie piosenki Claptona, z jego solowej kariery, obejmujące jego wszystkie muzyczne gatunki, w obrębie których działał, a był to blues, country, reggae, aż po sam pop.

  Pomysłodawcy stworzenia formacji CLAPPTON gwarantują całej, za każdym razem sporej widowni, niezwykłe doznania. Przeniesiemy się w czasie do lat 70-tych oraz 80-tych. Prawdziwą frajdą będzie uczestniczyć w tym koncercie szczególnie fanom Erica i jego piosenek, którzy nie mogli wybrać się do tej pory, by spotkać tego cenionego artysty na dużej scenie.

  Czego można się spodziewać na tym widowisku? Przepięknych piosenek w rockowych, bluesowych, balladowych aranżacjach, które przeniosą wszystkich słuchaczy w lata świetności artysty. Będzie to zatem niesamowite, jedyne takie przeżycie. Bilety na koncert dostępne są do kupienia przez internet, wchodząc pod link – https://www.ticketmaster.pl/artist/a-tribute-to-eric-clapton-bilety/1220423?fbclid=IwAR2Z8HLnbtC84zEPfC5j08ykNKkOOjFW9hG4rlv5Wu0B7QLfjaBF_4gcNhM

  Współorganizatorem koncertu jest Estrada Rzeszowska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com