poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Wybierz się dzisiaj wieczorem na wspólne kolędowanie do Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale przy akompaniamencie na żywo

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W bożonarodzeniowym okresie, nieodłącznie towarzyszy nam śpiewanie kolęd – tradycji, która przenosi nas w świat wspólnego świętowania, radości i refleksji. I tak, właśnie Miejskie Centrum Kultury w Boguchwale, zaprasza do licznego przybywania na wspólne kolędowanie, na którym to razem do muzyki – akompaniamentu granego na żywo wszyscy będą mogli zaśpiewać najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki, czy też inne świąteczne piosenki, które sprawią, że tegoroczne święta spędzimy w jeszcze większej magii oraz wspaniałej atmosferze i zapamiętamy je szczególnie.

  Śpiewanie kolęd ma swoje korzenie w dawnych czasach, kiedy to społeczności zbierały się wokół ognisk, aby świętować zimowe obrzędy i składać sobie życzenia. Kolędy, często oparte na tematyce religijnej, stały się nieodłączną częścią celebracji Bożego Narodzenia. Dzięki temu przekazywane są z pokolenia na pokolenie, stanowiąc dziedzictwo kulturowe przesiąknięte zarówno wiarą, jak i tradycją ludową. Wielu ludzi gromadzi się w kościołach, na placach czy w prywatnych domach, aby razem dzielić się radością świąteczną poprzez śpiew. To czas, kiedy różnice znikają, a ludzie łączą się w jednym dźwięku, tworząc atmosferę jedności i współdzielenia.

  Melodie kolęd często niosą ze sobą głębokie emocje. Od radosnych tonów „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” po refleksyjne brzmienia „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna”, „Jezus malusieńki”, każda kolęda ma swoją unikalną atmosferę. Śpiewanie tych pieśni to nie tylko wyrażanie radości, ale również tęsknoty, skupienia i wdzięczności za dar życia.

  Śpiewanie kolęd to nie tylko dźwięki, ale także sposób na zacieśnianie więzi społecznych, przekazywanie wartości i czerpanie radości z magicznego okresu świątecznego. A na właśnie takie wspólne śpiewanie świątecznych kolęd oraz pastorałek zaprasza Boguchwała – Miejskie Centrum Kultury już dzisiaj – 28 grudnia, o godzinie 19:00 do sali widowiskowej. A na „Wspólnym kolędowaniu” zagrają i zaśpiewają z wszystkimi, którzy przyjdą tego wieczoru rodzina Stojków oraz muzycy z terenu gminy Boguchwała. A śpiewom będą akompaniowały takie instrumenty, jak akordeon, gitara oraz kontrabas.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com