poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Weź udział w 4. edycji konkursu kolęd i pastorałek w Trzebownisku, przesyłając swoje zgłoszenie do 1 stycznia 2024 roku!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami już czwarta odsłona Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Trzebownisku. Do przesyłania zgłoszeń zachęcają i tym samym zapraszają – Wójt Gminy Trzebownisko, Centrum Ogrodnicze Agrico oraz Gminny Ośrodek Kultury w Trzebownisku. W konkursie na piosenkę świąteczną mogą wziąć udział dzieci oraz młodzież. Wydarzenie to ma za zadanie zachęcenie szczególnie to młodsze pokolenie do tego, by sięgać po polską muzykę świąteczną oraz zgodnie z bożonarodzeniową tradycją – śpiewać w naszym ojczystym języku kolędy. Do tego, konkurs ma cel, by rozbudzić w dzieciach zainteresowania wokalno-muzyczne, zachęcić młodzież do śpiewania, pokazania oraz odsłonienia swojego wokalnego talentu, a także skonfrontować się z innymi równie utalentowanymi maluchami.

  Konkurs przewiduje wręczenie nagród w kilku, a dokładniej w trzech kategoriach wiekowych, w tym – Kat. I – soliści – szkoła podstawowa kl. 0-4, Kat II – soliści -szkoła podstawowa kl. 5-8, Kat III – soliści – szkoła średnia. Co więcej zgłoszenia na organizowany konkurs mogą wysyłać wokaliści z całej Polski, gdyż jest to konkurs ogólnopolski. A aby uczestniczyć w nim, należy przesłać wypełniono prawidłowy formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie internetowej pod linkiem – https://tiny.pl/c2gvf

  Warto także dodać, że konkurs składa się z dwóch etapów. Ten pierwszy trwa do 1 stycznia 2024, gdzie nadsyłać można swoje zgłoszenia. Jeden wokalista powinien przesłać również oprócz formularza nagranie z prezentacją jednej polskiej kolędy, lub też pastorałki w naszym ojczystym języku, a film z nagrania należy umieścić na kanale YouTube. Link do nagrania należy zamieścić w formularzu zgłoszenia, przesłanego w sposób online, który wypełnia wyłącznie jeden z rodziców, lub opiekunów razem wtedy z podpisami mamy albo taty.

  Następnie, specjalnie powołana komisja zakwalifikuje do przesłuchań finałowych maksymalnie 30 – 35 solistów, w tym laureatów pierwszego i drugiego miejsca eliminacji gminnych, które odbędą się 5 stycznia właśnie w Trzebownisku.

  Zwycięzcy pierwszego etapu konkursu, wezmą udział w przesłuchaniach finałowych, które odbędą się 13 stycznia 2024 roku, o godzinie 11:00, w G2A Arenie, Centrum Wstawienniczo – Kongresowym w Województwie Podkarpackim, w miejscowości Jasionka 953. I to właśnie finaliści, którzy zaśpiewają podczas drugiego etapu konkursu pastorałkę lub kolędę z podkładem muzycznym, lub przy własnym akompaniamencie, zostaną wytypowani przez komisję, która przyzna kolejno nagrodę grand prix, pierwsze miejsce, drugie miejsce, trzecie oraz wyróżnienia w pierwszej kategorii wiekowej, podobnie jak w drugiej i trzeciej. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne – różne w zależności od miejsca, które zajmą. Najwyższa nagroda to aż 1000 zł, a najmniejsza – 100 zł. A wszystkim zostaną wręczone pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie oraz drobne upominki, które ufundowane będę przez organizatorów i sponsorów.

  A, aby dowiedzieć się więcej, kliknij w regulamin – https://tiny.pl/c8s4b.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com