sobota, 2 marca, 2024
+

  Dozór dla sprawcy przemocy domowej

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  42-letni mieszkaniec gminy Mielec został postawiony przed zarzutem znęcania się nad swoją konkubiną i jej 8-letnią córką. W wyniku prowadzonego postępowania przez policjantów z mieleckiej komendy, prokurator zdecydował się na zastosowanie środków zapobiegawczych, takich jak zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu.

  Cała sytuacja wynikała z przyjętego zawiadomienia dotyczącego przypadków znęcania się fizycznego i psychicznego nad najbliższą osobą. Wobec oskarżonego mężczyzny grozi teraz kara pozbawienia wolności, która może wynieść do 5 lat.

  W ubiegłą sobotę mieleccy policjanci zostali wezwani do interwencji związanej z przemocą domową. Dochodzenie funkcjonariuszy wykazało, że w rodzinie miało miejsce brutalne znęcanie się zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Mężczyzna okazał się agresywny wobec 38-letniej konkubiny i jej 8-letniej córki. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o izolacji sprawcy przemocy domowej, który został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Badanie wykazało, że miał on ponad 3 promile alkoholu w organizmie. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy wobec konkubiny i jej dziecka, wszczęto procedurę Niebieskiej Karty.

  W trakcie prowadzonych działań policjanci ustalili, że 42-letni mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec konkubiny i jej córki. Mężczyzna został już postawiony w stan oskarżenia. Prokurator zdecydował się na zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych, w tym dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Ponadto, musi opuścić zajmowany przez siebie lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com