piątek, 3 maja, 2024
+

Pewne zwycięstwo Asseco Resovii w siatkarskim klasyku

Asseco Resovia zostawiła w pokonanym polu PGE GiEK Skrę Bełchatów 3:0 w 9. Kolejce PlusLigi. Choć siatkarski klasyk nie obfitował w wielkie emocje, to zespołowi z Rzeszowa udało się zdominować rywala zarówno ofensywnie, jak i zakończyć pojedynek w trzech setach.

Gospodarze rozpoczęli mecz zdecydowanie lepiej, a długą i widowiskową akcję zakończył Torey DeFalco 3:1. Pomimo tego, szybko pojawił się remis, gdy Stephanie Boyer był nieskuteczny 4:4. Skra objęła prowadzenie po świetnym bloku Bartłomieja Lemańskiego 5:7. Jednak serwis Jakuba Kochanowskiego doprowadził do remisu, a następnie Resovia przejęła kontrolę blokiem 11:9. Rzeszowianie utrzymywali przewagę i zwiększali ją udanymi zagraniami ze skrzydeł 16:12. Skra zaczęła odrabiać straty, udana kontra Dawida Konarskiego zmniejszyła przewagę gospodarzy 16:15. Stabilne przyjęcie i dobry serwis pozwoliły Resovii utrzymać się na prowadzeniu 19:15. Choć akcji na siatce nie brakowało 23:18, skuteczna zagrywka Boyera dała piłkę setową, którą Skra zakończyła błędem w zagrywce.

W drugim secie to Skra lepiej rozpoczęła, z dobrą grą na siatce Bartłomieja Lemańskiego 4:1. Pomimo wysiłków drużyny Giampaolo Medeiego, Resovia utrzymywała przewagę 8:7. Yacine Louati wyrównał, a po błędzie Skry, Resovia wyszła na prowadzenie 13:12. Obie drużyny skutecznie grały w ataku, a Boyer wrócił do zdobywania punktów 19:17. Fabian Drzyzga i jego as przybliżyli Resovię do zwycięstwa 21:17, ale Skra dobrze zagrała w końcówce blokiem. DeFalco zapewnił piłkę setową. Ostatni punkt zdobył Kłos.

Trzeci set rozpoczął się wyrównaną walką po obu stronach 6:6. Rzeszowianie odskoczyli w połowie seta dzięki błędom rywali 17:14. Zepsute zagrywki ekipy Andrei Gardiniego nie pozwoliły zbliżyć się do miejscowego zespołu 23:20. Kochanowski zapewnił piłkę meczową 24:21. Seta i całe spotkanie skutecznym atakiem ze środka zakończył Kłos.

Resovia: Kłos, Kochanowski, Boyer, Drzyzga, Louati, DeFalco, Zatorski (L); Rejno.

Skra: Konarski, Lemański, Łomacz, Nowak M., Aciobanitei, Lipiński, Diez (L); Nowak W., Kupka, Poręba, Derouillon.