wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Od dzisiaj w rzeszowskim MPK będzie 20 nowych ekologicznych autobusów

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Flota transportu publicznego w Rzeszowie została uzupełniona o nowe, przyjazne dla środowiska autobusy, wyprodukowane przez firmy Solaris i Autosan. To ważny krok w kierunku poprawy ekologiczności i efektywności miejskiego transportu, zapewniając mieszkańcom nowoczesne i zrównoważone środki komunikacji.

  Rzeszów powiększył swoją flotę autobusową o nowe pojazdy, wśród których znajduje się 10 niskopodłogowych, 12-metrowych Autosanów zasilanych sprężonym gazem ziemnym. Każdy z tych nowoczesnych autobusów może pomieścić 95 pasażerów, a koszt ich zakupu wyniósł nieco ponad 18 milionów złotych.

  fot. Grzegorz Bukala / UM Rzeszow

  Mam dobrą wiadomość dla mieszkańców – całą dwudziestkę komfortowych, nisko i zeroemisyjnych autobusów mamy już w Rzeszowie. Konsekwentnie wymieniamy tabor autobusowy, aby była to jedna z zachęt dla mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Niektóre z tych nowych autobusów już wożą mieszkańców, kolejne sukcesywnie będą włączane do naszego systemu komunikacyjnego.

  Konrad FIjołek, prezydent Rzeszowa

  Dodatkowo, do floty dołączyło sześć nowych Solarisów Urbino 9LE electric, wraz z sześcioma ładowarkami i niezbędnym osprzętem. Te elektryczne autobusy reprezentują innowacyjne podejście do transportu publicznego, a całkowity koszt ich zakupu przekracza nieco ponad 20,5 miliona złotych.

  Jesteśmy dumni, że nasze autobusy, powstające w Sanoku, stanowią dużą część rzeszowskiego taboru. Jest ich teraz w sumie 102.

  Maciej Borecki, dyrektor Oddziału Autosan w Sanoku, Huta Stalowa Wola.

  Cieszymy się, że do grona rzeszowskich solarisów dołączyły ekologiczne, 9 metrowe.

  Krzysztof Musiał, dyrektor sprzedaży Solaris Bus&Coach

  W ramach rozbudowy floty zakupiono także cztery przegubowe autobusy Solaris o długości 18 metrów. Dwa z nich są napędzane elektrycznie, a pozostałe dwa działają na gaz. Łączny koszt zakupu autobusów przegubowych wyniósł nieco ponad 13 milionów złotych. Te nowe nabytki stanowią ważny krok w modernizacji transportu publicznego w Rzeszowie, wprowadzając zarówno ekologiczne, jak i innowacyjne rozwiązania do codziennego użytku.

  Koszt zakupu wszystkich 20 nowych autobusów został dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. Wysokość dofinansowania to 85 proc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com