piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Blisko milion pasażerów w 2023 roku na lotnisku w Jasionce

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek, 7 listopada 2023 roku, na lotnisku Rzeszów-Jasionka, odbyła się odprawa pasażera numer 900 000 w bieżącym roku. Tym szczególnym podróżnym, który odleciał samolotem linii Lufthansa do Monachium, okazał się być Michał Kłeczek z Rzeszowa. Warto zaznaczyć, że ta jubileuszowa podróż była służbowa do stolicy Bawarii.

  W obecnym roku, to klienci linii lotniczej Ryanair zdecydowanie przyczynili się do wyniku pasażerskiego na lotnisku Rzeszów – Jasionka, stanowiąc imponujące 32% ogólnej liczby podróżujących. Często korzystający z czarterów (29%) oraz pasażerowie linii PLL LOT (22%) także odegrali ważną rolę. Co ciekawe, najczęściej wybieranymi kierunkami podróży są Warszawa (180 tysiącami pasażerów), Londyn (155 tysięcy) oraz Antalya (105 tysięcy) Lotnisko Jasionka już teraz przekroczyło rekord pasażerski z 2019 roku, przewożąc dokładnie 772 238 osób.

   Po raz pierwszy w historii portu powitaliśmy 900-tysięcznego pasażera w roku kalendarzowym. To ważny moment w rozwoju naszego lotniska, a jeszcze bardziej cieszę się, że wydarzyło się to na rejsie linii lotniczej Lufthansa, która jest szczególnie ważna dla biznesowego rozwoju regionu. Wszystkich zapraszam do skorzystania z naszej zimowej propozycji do 13 atrakcyjnych destynacji oraz do planowania przyszłorocznych wakacji, gdyż oferta first minute zwykle jest najlepsza

  Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

  W nadchodzącym sezonie zimowym 2023/24, podróżujący z lotniska w Jasionce będą mieli okazję korzystać z regularnych połączeń do Mediolanu i Rzymu we Włoszech, Bristolu, East Midlands, Londynu, Manchesteru w Wielkiej Brytanii, Dublina w Irlandii, Monachium w Niemczech oraz Warszawy. Dodatkowo, będą dostępne czarterowe loty do trzech urokliwych egipskich kurortów: Hurghady, Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com