wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Pomóżmy 20-letniej Agnieszce uzbierać pieniądze na kosztowny turnus rehabilitacyjny, po poważnym wypadku i po uszkodzeniu mózgu!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Agnieszka Zapasek ma 20 lat i pochodzi z Raniżowa, na Podkarpaciu. To młoda, urocza, cudowna dziewczyna – wspaniała córka, oddana siostra, kochająca przyjaciółka która miała wiele pasji oraz zainteresowań. Zawsze lubiła pomagać innym, dlatego też wybrała się na studia medyczne. Chciała zostać lekarzem – logopedą, tym samym diagnozować u innych oraz leczyć zaburzenia mowy, a także wspierać tych, którzy mają problemy z komunikowaniem się z innymi ludźmi. Niestety uległa wypadkowi, w wyniku którego doszło do poważnego urazu mózgu.

  Obecnie z dziewczyną nie ma żadnego kontaktu. Jak informuje rodzina Agnieszki, w leczeniu jej może pomóc najbardziej rehabilitacja, dzięki której możliwe, że stan 20-latki poprawi się. Jednak turnus taki nie jest darmowy, a kosztuje bardzo dużo pieniędzy, w sumie prawie 200 tys. zł. W sierpniu 2023 roku powstała na portalu https://www.siepomaga.pl/agnieszka-zapasek zbiórka dla dziewczyny, a do tej pory pasek z liczbą zebranych pieniędzy zapełnił się już w prawie 70 procentach! Agnieszkę wsparło finansowo około 3 tysięcy osób. Najbliżsi głęboko wierzą, że uda się uzbierać potrzebne pieniądze, tym samym mieszkanka Raniżowa przejdzie drogą rehabilitację, dzięki której jest szansa oraz nadzieja, że wyzdrowieje, na pewno jej stan się poprawi!

  „Z całego serca chcieliśmy podziękować wszystkim darczyńcom za każdą wpłaconą złotówkę na rehabilitację dla Agnieszki! Pieniądze te w całości będą przekazane na rehabilitację w ośrodku w Budach Głogowskich w Donum Corde. Ale potrzeby rosną, a do kosztów pobytu w klinice dochodzą koszty leczenia. Dlatego znów prosimy o pomoc!”

  – podaje rodzina dziewczyny

  Poznaj dokładną historię Agnieszki

  Dokładnie 4 marca bieżącego, 2023 roku w wyniku wypadku, któremu uległa 20-latka lekarze nie mieli dobrych wieści na temat stanu dziewczyny i ocenili go jako bardzo poważny, podając, że miała wiele szczęścia, gdyż była bardzo blisko śmierci. Doszło do bardzo poważnego urazu mózgu w wyniku nieprzychylnego zbiegu wydarzeń. Kiedy Agnieszka przyjechała do szpitala, przeprowadzono operację odbarczania mózgu. Dalej, przez kolejne dwa miesiące, poszkodowana znajdowała się na oddziale intensywnej terapii, w bardzo poważnym stanie zagrażającym jej życiu. Fachowcy robili wszystko, co mogli by uratować jej życie i na szczęście się to udało. Agnieszka żyje, jednak do pełnego powrotu do zdrowia jeszcze bardzo wiele brakuje. Mimo wszystko, rodzina nie traci nadziei i wierzy, że ich kochana córeczka oraz siostra jeszcze z tego wszystkiego wyjdzie. Bliscy zdają sobie sprawę, że całe leczenie zajmie dużo czasu, a do wyzdrowienia ich dziecka jest długa droga.

  Co słychać u Agnieszki obecnie?

  Dziewczyna obecnie znajduje się w ośrodku rehabilitacyjnym, na oddziale śpiączkowym, w którym specjaliści robią wszystko co w ich mocy, by w końcu Agnieszka odzyskała świadomość. Przez obrzęk mózgu, nie ma z nią na obecną chwilę niestety żadnego kontaktu. Nad 20-latką czuwają rehabilitanci, fizjoterapeuci oraz wszyscy inni lekarze, którzy codziennie bardzo starają się zrobić wszystko, by dziewczynka wyzdrowiała. Bardzo rzadko udaje się nawiązać z nią kontakt wzrokowy.

  „Dotychczasowe życie przestało mieć większe znaczenie… Teraz liczy się tylko to, aby Agnieszka wróciła do nas. Pragniemy zobaczyć jej uśmiech, usłyszeć jej śmiech i razem pójść na spacer… Aga jest gdzieś daleko, w świecie, do którego nie mamy dostępu. Sama nie wydostanie się z niego, dlatego potrzebuje naszej pomocy. Trzeba zapewnić jej bardzo intensywną i stałą rehabilitację – jest to jedyny sposób.”

  – podaje dalej najbliższa rodzina

  Agnieszka przetransportowana będzie do prywatnego ośrodka, w którym jest szansa i nadzieja, że będzie czuła się lepiej, będzie kontaktować z innymi, dojdzie do siebie. Rodzina jej skupia się tylko na tym, by ich kochane oczko w głowie wyzdrowiało. Pomóżmy jej w tym. Brakuje uzbierać jeszcze około 60 tysięcy zł.

  Aby pomóc, wejdź w podane niżej linki:

  https://www.siepomaga.pl/agnieszka-zapasek

  https://www.facebook.com/people/Promyk-nadziei-dla-AGI/100094253406767/

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com