sobota, 4 maja, 2024
+

Stal Stalowa Wola przywiozła punkt z wyjazdowego meczu w Elblągu

Stal Stalowa Wola zremisowała 0:0 w 11. Kolejce 2 ligi w meczu wyjazdowym z Olimpią Elbląg. To trzeci remis Stali na wyjeździe. Do tej pory na obcych boiskach jeszcze drużynie z Podkarpacia nie udało się wygrać.

Stal Stalowa Wola pojechała do Elbląga z nadziejami na punkty zdobyte na wyjeździe. To właśnie na wyjeździe punktuje jej się najtrudniej, bo do tej pory z wyjazdów podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego przywieźli 2 punkty z 18 możliwych. Remisując w Jastrzębiu Zdrój i Puławach, przegrywając w Siedlcachm, Łodzi, Krakowie, Kaliszu.

W 16. minucie ładnie prawą stroną boiska przedarł się Bartosz Pioterczak, który z prawej strony zagrał w pole karne w kierunku nabiegającego Lucjana Klisiewicza. Napastnik Stali nie zamknął tej akcji uderzeniem na bramkę.

W 34. minucie Jakub Kowalski zagrał z głębi boiska za linię obrońcow w kierunku do Klisiewicza. Napastnik Stali wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale uderzył bardzo niecelnie nad bramką.

Tuż po przerwie Jakub Górski zakończył swój rajd uderzeniem zza pola karnego, wprost w środek bramki strzeżonej przez Adrzeja Witana.

W 48. minucie do głosu doszli gospodarze Maciej Famulak uderzał zza pola karnego, ale piłkę przelatującą daleko od słupka wzrokiem odprowadził Mikołaj Smyłek.

W 83. minucie Jakub Kowalski uderzył zza pola karnego, ale skuteczną interwencją popisał się Witan.

W 85. minucie Stal miała jeszcze szansę na zdobycie bramki, ale piłka poszybowała nad poprzeczką.
    Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W nastęnej kolejce drużyna ze Stalowej Woli na własnym boisku będzie gościć w piątek 6 października rezerwy poznańskiego Lecha. Mecz zaplanowany jest na godzinę 18:00.

OLIMPIA ELBLĄG – STAL STALOWA WOLA 0:0

Olimpia: Witan – Jakubczyk, Kuczałek, Szczudliński, Filipczyk (80. Konrad Łabecki) – Bartoś (65. Bartłomiej Mruk), Spychała, Jóźwicki (65. Adam Żak), Sienkiewicz (80. Marcel Stefaniak), Famulak (65.Ołeksandr Jacenko) – Kozera.

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Oko (86. Łukasz Furtak), Ziarko – Górski (68. Dominik Maluga), Soszyński, Mydlarz (68. Bartosz Wiktoruk), Pioterczak (46. Kacper Chełmecki), Imiela – Klisiewicz (77. Kōsei Iwao).

żółte kartki: Jóźwicki – Pioterczak.

sędzia: Filip Kaliszewski (Gdańsk); widzów: 831.