piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Dziś rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Co zrobić, by dobrze spędzić ten nieco chłodniejszy czas?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zieleń, czerwień, żółć i brąz sprawiają, że jesień to niezwykle barwna pora roku. Wielokolorowe liście są już nie tylko na drzewach, ale również pokrywają trawniki i runo leśne. W lasach zaczyna się grzybobranie, a w parkach i skwerach można spotkać ludzi korzystających z ostatnich dni ciepła. Polska przyroda w okresie jesiennym zachwyca szczególnie. Dotychczas zielone krajobrazy pokrywają się żółto-czerwono-brązową paletą barw, a kolorowe liście są zarówno w koronach drzew, jak i leżą na ziemi. Wśród nich dzieci szukają kasztanów, z których tworzą kreatywne kompozycje. Nieco starsi rozglądają się za grzybami. Dziś (23 września) rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Z czym nam się ona kojarzy? Jak ją dobrze przeżyć?

  Deszcz, chłód, a przy tym mnóstwo pracy i nauki – po pełnym wakacyjnych uroków lecie jesień potrafi przytłoczyć nas codziennymi zadaniami, które wydają się niemożliwe do wykonania. Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów na zadbanie o siebie w tym okresie, a nawet sprawienie, że ta pora roku stanie się naszą ulubioną! Oto one.

  Zmień nastawienie

  Jeśli codziennie zaczynasz dzień od stwierdzenia, że przez pogodę za oknem NA PEWNO nic ci się dzisiaj nie uda zrobić, to po prostu tak będzie. Tak, przestawienie się z aury letniej na jesienno-zimową może być trudne, ale nie poddawaj się meteopatii. Zamiast ubolewać nad pogodą, ubierz się na cebulkę, wyjdź na spacer i doceń przepiękne kolory jesieni. A jeśli naprawdę leje, nie szczędź sobie małych przyjemności w domu. Kubek rozgrzewającej herbaty, parę kostek czekolady i świeczka o energetyzującym zapachu uprzyjemnią ci pracę czy naukę.

  Energia pochodząca ze suplementów diety

  Jesienna pora często wiąże się z koniecznością nadrabiania obowiązków po urlopie czy sesją poprawkową na studiach. Co zrobić, aby utrzymać koncentrację, kiedy wciąż czujemy się zmęczeni i chcemy tylko zakopać się pod kocem? W takiej sytuacji warto sięgnąć po dodatkową dawkę energii w postaci na przykład suplementów diety, czyli tabletek z witaminami. Skierowane są one do osób, które chcą wspomóc swoją pamięć i koncentrację przed ważnymi wydarzeniami w życiu. Warto w aptece wybrać także magnez pomagający w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni, oraz kompleks witamin.

  Higiena pracy

  Istnieje parę prostych sposobów, które skutecznie pomogą ci zwiększyć koncentrację przy pracy. Otwórz okno, chociaż na moment, i wpuść orzeźwiający i pobudzający strumień powietrza. Po drugie, nie zapominaj o odpowiedniej diecie, która zapewni ci wszystkie składniki odżywcze. Pizza czy paczka ciastek poprawiają nastrój na chwilę, ale nie gwarantują utrzymania koncentracji. Po trzecie, przy komputerze postaw kubek z ulubioną herbatą albo energetyzującym suplementem diety, który pomoże ci pokonać zmęczenie. I wreszcie – co dwie godziny poświęć parę minut na rozciąganie pleców, sesję brzuszków czy oddechowe ćwiczenia relaksacyjne. Twoja wydajność wzrośnie!

  Aby nie zapaść w sen zimowy…

  …trzeba spać. Stwierdzenie to może wydawać się paradoksalne, ale rzeczywiście, aby zyskać energię na cały pełen obowiązków dzień, musimy zadbać o odpowiednią ilość snu. Niedosypianie sprawia, że czujemy się przewlekle zmęczeni, rozdrażnieni, i wpływa na osłabienie koncentracji. Aby organizm funkcjonował prawidłowo, zapewnij sobie co najmniej 7 i pół godziny zdrowego snu. Zarywanie nocy może pozwoli ci skończyć projekt, ale na dłuższą metę odbije się na innych obowiązkach i twoim nastroju.

  Po pracy

  Każda jesieniara (i jesieniarz) wie, że kluczem do pokonania chandry są drobne przyjemności. Kiedy już wrócisz do domu po długim dniu pracy albo wyłączysz komputer w domowym biurze, zastanów się, co dzisiaj sprawi, że poczujesz się dobrze. Czy to będzie spacer i szuranie stopami w opadających liściach, gorąca kąpiel z dodatkiem pachnącego olejku eterycznego, rozmowa z przyjacielem czy pieczenie ciasta do serialu na Netfliksie – wszystkie chwyty są dozwolone! Spraw, że jesień stanie się wyjątkową porą roku, w której poświęcasz sobie czas i spełniasz swoje potrzeby.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com