sobota, 30 września, 2023
+

  Narodowy Dzień Sportu w Rzeszowie już 17 września

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W niedzielę 17 września odbędzie się w Rzeszowie, Narodowy Dzień Sportu obfitujący w liczne wydarzenia przez cały weekend! Serdecznie zapraszamy na to święto aktywności fizycznej, które zostało połączone z rodzinnym piknikiem charytatywnym. 16 i 17 września to dni pełne różnorodnych aktywności.

  W sobotę odbędzie się bieg na 5 km, dziecięcy survival race oraz turniej futbolu flagowego. To doskonała okazja do rywalizacji i zabawy na świeżym powietrzu. Niedziela przyniesie miasteczko sportowe, w którym rzeszowskie kluby sportowe i stowarzyszenia zorganizują zajęcia pokazowe, treningi dla widzów oraz przedstawią swoją ofertę zajęć. Również miłośnicy kolarstwa znajdą coś dla siebie, bo przygotowany został rajd rowerowy.

  Na uczestników czeka także piłkarski turniej dziecięcych drużyn osiedlowych oraz mecz z zawodnikami amp futbolu, co obiecuje mnóstwo emocji. Dodatkowo, przewidziane są warsztaty z psychologiem dla dzieci i rodziców, zajęcia ze zdrowego gotowania oraz konsultacje z fizjoterapeutami.

  Miłośnicy jogi także znajdą coś dla siebie, bo organizatorzy zapraszają na Popołudnie z jogą oraz wydarzenie o nazwie „Joga nie jedno ma imię.” Na ul. Dobrowskiego 17/47 odbędzie się również trening jujutsu, podczas którego będzie można poznać tajniki tej niesamowitej i bardzo skutecznej sztuki walki.

  Najważniejsze jest to, że udział we wszystkich treningach, wydarzeniach i animacjach w całej Polsce jest zupełnie bezpłatny. Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.narodowydziensportu.pl/wydarzenia-2023 i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

  Strategicznym partnerem Narodowego Dnia Sportu 2023 są polscy producenci owoców i warzyw. Razem promują ważny przekaz: warzywa i owoce powinny stanowić znaczącą część naszej codziennej diety. To inicjatywa, która podkreśla znaczenie zdrowego odżywiania w aktywnym stylu życia.

  Według oficjalnej definicji Światowej Organizacji Zdrowia, zdrowie to stan pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego. Jednakże, czy można uznać Polaków za społeczeństwo zdrowe? Wyniki badania przeprowadzonego przez Politykę Insight w 2023 roku, zatytułowanego „W stronę dobrobytu zdrowotnego”, rzucają światło na tę kwestię.

  W badaniu tym, Polska otrzymała zaledwie 0,77 punktów na 3 możliwe do uzyskania. Aby stworzyć ten wskaźnik, analizowano różne aspekty dobrostanu obywateli na różnych etapach życia, efektywność systemu ochrony zdrowia oraz dostępność nowoczesnych technologii zdrowotnych. Niestety, uzyskany wynik umieścił Polskę na ostatnim miejscu w zestawieniu, które obejmowało 7 badanych krajów. Oprócz Polski, w badaniu uwzględniono także Bułgarię, Czechy, Holandię, Szwecję, Danię i Niemcy.

  Warto podkreślić, że taki niski wynik może świadczyć o wyzwaniach i problemach związanych z systemem opieki zdrowotnej oraz ogólnym stanem zdrowia społeczeństwa w Polsce. Dlatego istnieje pilna potrzeba podejmowania działań mających na celu poprawę dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego Polaków oraz zwiększenie efektywności systemu opieki zdrowotnej.

  Dobry stan zdrowia wpływa nie tylko na jakość życia jednostki, ale także na przyszłość naszych dzieci. To wpływa na wiele aspektów, począwszy od nauki zdrowego trybu życia już od najmłodszych lat, a skończywszy na aspektach ekonomicznych. Gdy cieszymy się dobrym zdrowiem, jesteśmy w stanie pracować dłużej i zarabiać własne pieniądze, co może odciążyć nasze dzieci w przyszłości. Jednym z najlepszych sposobów na dbanie o swoje zdrowie jest regularna aktywność fizyczna.

  W ramach tej inicjatywy odbywa się wiele bezpłatnych treningów w całym kraju, a także w Rzeszowie. To doskonała okazja, aby zaangażować się w aktywność fizyczną, poprawić stan zdrowia oraz przekazywać zdrowe nawyki kolejnym pokoleniom. Narodowy Dzień Sportu nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także podkreśla jej znaczenie dla ogólnego dobrostanu społeczeństwa.

  Fundacja Zwalcz Nudę, we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, już po raz jedenasty organizuje Narodowy Dzień Sportu, wydarzenie promujące zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną. Przygotowania do tego święta trwają przez cały rok, a do udziału w kampanii zostali zaproszeni partnerzy z punktów sportowych z całego kraju. Ich zadaniem jest organizowanie bezpłatnych treningów, co prowadzi do powstania programu zawierającego setki bezpłatnych zajęć z różnych dyscyplin sportowych. Całą tę serię wydarzeń fundacja integruje pod jednym hasłem i promuje wielką kampanią: Narodowy Dzień Sportu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com