piątek, 8 grudnia, 2023
+

  W II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa – Kuli w Rzeszowie odbyły się wojewódzkie obchody rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek 4 września w II Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Leopolda Lisa – Kuli zainaugurowano rok szkolny 2023/2024. Na Podkarpaciu nowy rok szkolny rozpocznie ponad 280 tys. uczniów, idących do 1018 szkół podstawowych oraz 351 szkół średnich.

  Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, uczniowie zostali obdarowani życzeniami przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Małgorzata Rauch wyraziła swoje życzenia, aby każdy dzień spędzony w szkole stał się dla uczniów okazją do odkrywania i poszerzania swoich horyzontów, rozwijania pasji oraz budowania nowych przyjaźni.

  Pamiętajcie młodzi przyjaciele, że warto stawiać sobie cele, które potem należy realizować. I choć czasem trwa to bardzo długo, to jednak systematyczna praca na pewno zakończy się sukcesem. Jeśli bowiem potraficie o czymś marzyć, to potraficie także tego dokonać. A zatem nie bójcie się marzyć i miejcie odwagę oraz chęci by pragnienia te realizować. Niech pomocni będą Wam w tym rodzice i nauczyciele

  Ewa Leniart, wojewoda Podkarpacki

  Inaugurację rozpoczęła uroczysta msza święta w Kościele Chrystusa Króla przy ulicy ks. Józefa Jałowego w Rzeszowie, odprawiona przez księdza biskupa Jana Wątrobę. Po mszy, część uroczystości przeniosła się na aulę II Liceum Ogólnokształcącego. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitał dyrektor szkoły, Andrzej Szymanek, który rozpoczął w ten sposób nowy rok szkolny.

  Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, obecni byli parlamentarzyści z Podkarpacia, a także przedstawiciele władz regionu, takie jak Wojewoda Podkarpacki, Ewa Leniart, Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, Stanisław Kruczek, Przewodniczący Sejmiku, Jerzy Borcz, oraz Wiceprzewodniczący Sejmiku Podkarpackiego, Jerzy Cypryś. Nie zabrakło także Małgorzaty Rauch, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, oraz licznych przedstawicieli instytucji, służb, uczniów i nauczycieli.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com