środa, 17 lipca, 2024
+

  W Kolbuszowej odbędzie się Festiwal Psalmów Dawidowych. Wystąpi m.in. Golec uOrkiestra oraz wielu innych artystów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zapowiadamy niezwykłe wydarzenie w Kolbuszowej, które odbędzie się 27 sierpnia 2023 roku, w najbliższą niedzielę, o godzinie 18:00. Dokładnym miejscem imprezy będzie Stadion Sportowy w Kolbuszowej, zaledwie pół godziny drogi autem od Rzeszowa. Podczas całego festiwalu zaprezentuje się mnóstwo artystów.

  Między innymi do tej malowniczej okolicy przyjedzie specjalnie, by zagrać wspaniały koncert grupa Golec uOrkiestra, znana z wielu hitów, doskonale znanych wszystkim Polakom. Stadion znajduje się przy ul. Wolskiej. O czym jest planowany festiwal? Główną jego misją jest pokazanie Polaków, którzy zdobyli szczególne zasługi dla zapewnienia bezpieczeństwa innym. Idealnie do wartości całego festiwalu pasuje rodzina Ulmów, która będzie niedługo beatyfikowana (10 września). To właśnie im poświęcone będą Psalmy Dawidowe, na ich cześć. Warto dodać, że Ulmowie mieszkali w czasie wojny w Markowej, na Podkarpaciu i to oni właśnie poświęcili swoje życie za ratowanie i przetrzymywanie Żydów.

  Przed przyjściem na festiwal, jeśli chcemy zarezerwować miejsce siedzące, których jest przygotowanych na tą imprezę aż 2300, należy się wcześniej zarejestrować. Miejsca stojące nie wymagają zapisów. Koncert poza tym jest dla wszystkich darmowy. Kto się na nim pojawi i zaśpiewa? Wymieniamy wszystkich wokalistów! W Kolbuszowej pojawią się zatem: Abraham Fried, Yaakov Lemmer, Minachem Bristovski, Piotr Rubik, Bartek Gliniak, Golec uOrkiestra, Michał Jurkiewicz, Andrzej Lampert, Maria Coman, Małgorzata Markiewicz, Barbara Giewont, Izabela Szafrańska, Grzegorz Kupczyk, Grzegorz Wilk, Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, Zabrzański Chór Młodzieżowy.

  Wydarzenie jest sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz lokalne samorządy gminy i powiatu. Organizatorem imprezy jest Fundacja im. Rodziny Ulmów SOAR, dyrektorem generalnym jest były starosta kolbuszowski, Bogdan Romaniuk.

  Kilka informacji o rodzinie Ulmów

  Józef i Wiktoria Ulmowie byli mieszkańcami czteroipółtysięcznej wsi Markowa w przedwojennym województwie lwowskim, a dzisiejszym województwie podkarpackim. Podczas okupacji niemieckiej, zapewne pod koniec 1942 r., mimo biedy i zagrożenia życia Ulmowie dali schronienie wielu Żydom. W 1995 r. Wiktoria i Józef Ulmowie zostali uhonorowani pośmiertnie tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. W 2003 r. w diecezji przemyskiej rozpoczął się proces beatyfikacyjny rodziny Ulmów, który obecnie toczy się w Watykanie.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com