piątek, 17 maja, 2024
+

Strażak z lotniska Rzeszów -Jasionka multimedalistą Mistrzostw Świata służb mundurowych

Andrzej Szpunar, pracownik Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, zdobył trzy złote medale na mistrzostwach świata służb mundurowych World Police and Fire Games.

W trakcie imprezy, która odbyła się w kanadyjskim Winnipeg, Szpunar w kategorii wiekowej powyżej 45 lat zwyciężył we wszystkich konkurencjach, w których wziął udział. Obejmowały one bieg na 5000 m na Stadionie Uniwersyteckim, półmaraton w St. Vital Park oraz bieg przełajowy w Bird’s Hill.

Andrzej Szpunar podkreślił, że w trakcie biegu przełajowego i półmaratonu w kategorii open zajął drugie miejsce, co dla 47-latka jest dużym osiągnięciem, biorąc pod uwagę, że rywalizował z zawodnikami o wiele młodszymi. Wyraził swoją wdzięczność za wsparcie zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz pracowników lotniska.

Andrzej Szpunar podzielił się swoim doświadczeniem na zawodach i podkreślił, że spotkał się tam z wyjątkowo serdecznym i miłym przyjęciem ze strony Polaków mieszkających w Winnipeg, zwłaszcza dzięki Jolancie Gronowski, Prezydent Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Miał również okazję zwiedzić Parlament Manitoby.

W turnieju wzięło udział 8,5 tys. sportowców z ponad 60 krajów. Następne mistrzostwa świata policjantów i strażaków odbędą się za dwa lata w Birmingham w Alabamie (USA).