wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Port lotniczy Rzeszów – Jasionka cieszy się niezmienną popularnością

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Lotnisko w Jasionce pobiło nowy rekord obsłużonych pasażerów w miesiącu lipcu. Podrzeszowski port lotniczy obsłużył imponującą liczbę 120 336 pasażerów. Ten wynik jest o 15 procent lepszy od osiągniętego wyniku w czerwcu. Świadczy to dużej popularności lotniska Rzeszów – Jasionka.

  Wśród przewoźników regularnych na lotnisku w Jasionce dominują linie lotnicze Ryanair (niemal 31 tysięcy pasażerów) oraz PLL LOT (24 tysiące). Władze portu są zadowolone z sukcesu otwartych w tym roku tras Lufthansy do Monachium i Wizz Air do Rzymu, które cieszą się dużym zainteresowaniem podróżnych. W lipcu skorzystało z nich ponad 4 tysiące osób, co umiejscowiło te trasy w gronie TOP-5 destynacji z tego podkarpackiego portu, ustępując jedynie Warszawie, Antalyi i Londynowi. Ten rosnący ruch pasażerski na różnych trasach jest wyraźnym znakiem dynamicznego rozwoju lotniska w Jasionce.

  Nie pracujemy dla samych rekordów, ale cieszymy się widząc, że nasze starania przynoszą wymierne efekty. Zaproponowaliśmy interesującą siatkę połączeń i pasażerowie z Podkarpacia nie muszą jeździć na inne lotniska regionalne, żeby polecieć na wymarzony urlop. Serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom portu, służbom dbającym o bezpieczeństwo, przewoźnikom i touroperatorom, bo bez nich nie byłoby to możliwe.

  Adam Hamryszczak, prezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka

  37 procent tego wyniku to pasażerowie wakacyjnych czarterów, które tego lata operują na trasach do Turcji, Grecji, Bułgarii, Albanii, Czarnogóry i Egiptu. W lipcu na pokłady takich samolotów wsiadło prawie 45 tys. osób; dla porównania – rok temu 20 tys. oraz 15 tys. w najlepszym do tej pory dla lotniska 2019 r. Od początku roku lotnisko Rzeszów-Jasionka obsłużyło 563 tys. pasażerów. Dotychczasowy rekord roczny z 2019 roku to 772 tys.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com