wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Mario Junes zwyciężył tegoroczną edycję „Carpathia Festival”. Poznajmy bliżej laureata tej prestiżowej nagrody!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Carpathia Fesival to coroczna rzeszowska impreza muzyczna, na której występują zgłoszeni się wcześniej i wybrani przez odpowiednio powołane do tego jury. W tym roku wybrano szczęśliwą piętnastkę, która powalczyła 22 oraz 23 lipca, w miniony weekend o nagrodę główną. Tym razem zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się Mario Junes, pochodzący w Wilna na Litwie artysta, który zwyciężył Grand Prix festiwalu, otrzymał statuetkę oraz czek pieniężny, a także zaproszenie do studia nagraniowego oraz możliwość zrealizowania teledysku do jego autorskich utworów. Bardzo gratulujemy i jednocześnie przybliżamy, kim jest Mario?

  To uczestnik litewskiej edycji programu „The Voice”. Opisywany przez zagraniczne media, jako obiecujący, młody artysta, który najlepiej czuje się i śpiewa w popowym nurcie muzycznym. W Polsce, podczas rzeszowskiego festiwalu wystąpił z utworem, który zaprowadził go na sam szczyt. Mowa tutaj o piosence „Do what you do”, którą jak podaje artysta napisał prawie dwa lata temu.  

  Mario ma 25 lat. Właściwie nazywa się Marius Kijauskas, ale występuje pod skróconym pseudonimem artystycznym. Jest litewskim autorem tekstów oraz piosenkarzem. Jak sam opisuje swoją muzykę – jest to czysty, melancholijny pop z domieszką dramatyzmu. To wielki fan eurowizji, czyli popularnego konkursu muzycznego, który zrzesza artystów z całej Europy. Nawet w tym roku brał udział w litewskich, krajowych preselekcjach do niej. Mimo, że Litwę reprezentował kto inny na tegorocznej Eurowizji, Mario jest bardzo zadowolony, że mógł konkurować z innymi wybitnymi artystami.

  Jaką muzykę lubi? Uwielbia od dawna już słuchać Nicki Minaj i od 13 roku życia jest jej wielkim fanem. Artysta nie gra na żadnym instrumencie, ale pisze i komponuje swoje autorskie teksty. O czym jest jego autorska piosenka, z którą Mario konkurował w preselekcjach oraz z którą wystąpił na Carpathii Festival w Rzeszowie? To piosenka o uwalnianiu się od trudnych emocji, które pojawiły się w wyniku przeżyć związanych na przykład z utratą ukochanej miłości. Każdy może się z nią utożsamić. Piosenka ma więc ponadczasowy przekaz.

  Mario nagrał także inną piosenkę, która także bardzo podoba się jego fanom. Jest to „Shallow Waters”, nagrana wspólnie z artystką Giną Shee.

  Co jeszcze można się dowiedzieć od Mario? Urodził się w Vilkaviškach, gdzie wychowywał się i dorastał. Swoją przygodę ze śpiewaniem zaczął już w wieku 13 lat. Między czasie brał udział w wielu muzycznych konkursach. Obecnie na tę chwilę mieszka w Wilnie i pracuje tam jako scenograf. Na pewno popularyzuje swój kraj – Litwę na wielu również zagranicznych konkursach, takich jak właśnie Carpathia Festival w Polsce. Występuje pod pseudonimem, który wymyślił kilka lat temu, kiedy napisał swój pierwszy utwór – „Can we not”. Dało mu to początek muzycznej kariery.

  Cieszymy się razem z Mario ze zwycięstwa na tak prestiżowym konkursie na Podkarpaciu i życzymy oczywiście wielu koncertów, również na polskich scenach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com