środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Do Kalwarii Pacławskiej na Franciszkańskie Spotkanie Młodych zjechało się aż ponad pięciuset młodych osób, by razem przeżyć wakacje z Bogiem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Franciszkańskie Spotkanie Młodych można zaliczyć do najstarszych takich zjazdów, zrzeszających młode osoby, które chcą wielbić Boga, wspólnie się modlić i ciekawie spędzić czas integrując się z innymi. Już od 1988 roku do Kalwarii Pacławskiej niedaleko Przemyśla (25 km) zjeżdża się już po raz 36. liczna młodzież. Celem organizowanych spotkań jest odnalezienie odpowiedzi na wiele pytań oraz zagadnień dotyczących wiary. Przez cały tydzień młodzież wspaniale się bawi, ale też odnajduje przy tym prawdziwy sens życia, jakim jest Bóg.

  Zjazd trwa cały tydzień, w tym roku od 23 do 29 lipca. Do Kalwarii w tym czasie przyjeżdżają także zaproszeni goście. W bieżącym roku młodzież odwiedzą: Rafał Mroczek, Włodek Markowicz, Grzegorz Czerwicki, Basia Turek, bp Edward Kawa czy raper Tau. W programie przewidziane są także konferencje dla młodych, warsztaty tematyczne, zabawy sportowe oraz nabożeństwa.

  Hasłem tegorocznej edycji jest „Droga”. Chodzi o to, by starać się na co dzień odkrywać Boga w naszej codzienności – w ludziach, w Kościele, w obowiązkach, ale też w rozrywce, w pracy, w szkole, podczas modlitwy. Odkrycie tej drogi pozwoli na lepsze, pełniejsze przeżywanie życia.

  Franciszkański zjazd rozpoczął się Eucharystią, którą odprawił abpa Adam Szulc. Na uczestników czekało i czeka jeszcze wiele spotkań z ciekawymi, zaproszonymi gośćmi. W tym roku zjazd zrzeszył ponad 500 osób, z wielu miejscowości po całej Polsce. Wielu z nich jest tutaj ponownie. Wszyscy przyjechali do Kalwarii na pewno dlatego, by jeszcze bardziej zbliżyć się do Boga, poznając przy tym ciekawych ludzi, nawiązując nowe znajomości, często też przyjaźnie.

  Organizatorami FSM jest Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych Franciszkanów. Kalwaria Pacławska, w której odbywa się spotkanie, jest malowniczą, bardzo małą miejscowością oraz okolicą,  w której można odnaleźć przede wszystkim spokój, wyciszyć się, przespacerować się, pomedytować.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com