sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  W Jasionce trwa trzecia edycja Carpathian Startup Fest

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa trzecia edycja CarpathianStartup Fest, która rozpoczęła się w G2A Arena w Jasionce, To ważne spotkanie dla startupów, czyli młodych firm startujących w biznesie, oraz potencjalnych inwestorów. Wydarzenie potrwa dwa dni, od 15 do 16 czerwca, i będzie pełne merytorycznych wystąpień, prelekcji, debat i paneli dyskusyjnych.

  Głównym punktem programu będzie konkurs, który odbywa się w trzech kategoriach, oferując łączną pulę nagród w wysokości 100 tysięcy złotych. CSF23, czyli trzecia edycja Carpathian Startup Fest, przyciągnęła kilkaset startupów oraz czołowe fundusze inwestycyjne z kraju. Spotkanie zostało otwarte przez prezesa Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Mariusza Bednarza, który podkreślił, że festiwal nie ogranicza się tylko do konkursu startupów i biznesowych rozmów, ale oferuje także ciekawe prelekcje, wykłady i debaty.

  Chcemy pokazać, że startupy to ta część rzeczywistości gospodarczej, która może nam zapewnić budowanie konkurencyjnej gospodarki. I śmiało mogę powiedzieć, że na startupowej mapie kraju Rzeszów, z roku na rok, widoczny jest coraz bardziej.

  Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

  Uroczystego otwarcia CSF23 uczestniczył także marszałek Władysław Ortyl, który wyraził zadowolenie z faktu, że trzecia edycja festiwalu odbywa się w stolicy Podkarpacia, co świadczy o ogromnym potencjale innowacyjnym tego regionu. Marszałek wziął udział w głównej debacie otwierającej wydarzenie, zatytułowanej „Powrót do korzeni. Pieniądze dla startupów, które wiedzą jak zarabiać, ciąć koszty i globalnie konkurować”. Dyskusję poprowadził Jarosław Sroka, członek zarządu Kulczyk Investment, a udział w niej wzięli eksperci rynku startupów oraz inwestorzy. Dyskusja skupiła się na zmienionym klimacie inwestycyjnym po pandemii. Podsumowując debatę, marszałek podkreślił, że wiele obszarów gospodarki musi teraz radzić sobie z konsekwencjami kryzysu spowodowanego pandemią i konfliktami zbrojnymi.

  Nie wszystkie rachunki zostały zapłacone za ten kryzys i nie wszystkie są też jeszcze wystawione. Można i trzeba brać pod uwagę, że może nas coś jeszcze zaskoczyć. Samorząd, przedsiębiorca… wszyscy w tym uczestniczymy.

  Władysław Ortyl, marszałek województwa Podkarpackiego

  W wydarzeniu online udział wzięła także Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, która życzyła powodzenia wszystkim startupom biorącym udział w konkursach i rozmowach z inwestorami.

  Chciałam zadeklarować otwartość na współpracę, na wspieranie waszych inicjatyw. Inicjatyw, które poprawiają funkcjonowanie podkarpackiego ekosystemu przedsiębiorczości. Zachęcam państwa do tego, aby aktywnie korzystać ze środków europejskich, które już zostały uruchomione w nowej perspektywie.

  Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
  fot. Biuro Prasowe UMWP

  Wiceminister zapewniła również o wsparciu ministerstwa dla startupów. Carpathian Startup Fest 2023, podobnie jak poprzednie dwie edycje festiwalu, jest przede wszystkim miejscem spotkań dla startupów i przedsiębiorców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com