niedziela, 23 czerwca, 2024
+

  Filharmonia Podkarpacka zaprasza na niezwykłe wydarzenie muzyczne pt. „NOC W FILHARMONII” już 24 czerwca!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  „NOC W FILHARMONII” to nowy projekt koncertowy, jaki zaprezentują artyści już 24 czerwca 2023 roku w siedzibie Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego, która znajduje się  przy ul. Chopina 30 w Rzeszowie. W ramach wydarzenia odbędą się trzy koncerty, które będą zagrane w ciągu tylko jednego wieczoru! Wystąpi WIENIAWSKI IN BLUE, Konstanty Andrzej Kulka i Gaba Kulka, a także Swing and Love. Całe wydarzenie rozpocznie się o 17:00 i będzie trwało do późnej nocy. Warto już teraz wykupić bilety, a po więcej informacji warto zajrzeć do strony internetowej https://filharmonia.rzeszow.pl/.

  W ostatnią sobotę czerwca warto wybrać się o godzinie 17:00 na koncert muzyki jazzowej – WIENIAWSKI IN BLUE. To projekt jazzowy, a więc respektujący prawa, jakimi jazz się rządzi. Stąd obecność klasycznego tria jazzowego (fortepian, perkusja i kontrabas) jako podstawy. Towarzyszy mu orkiestra smyczkowa, która nie ogranicza się tylko do tworzenia tła, ale często odgrywa równorzędną rolę. Skrzypce jazzowe stanowią zwieńczenie całości. Aranżacje są dość ścisłe lecz pozostawiają wiele miejsca do improwizacji dla skrzypiec i fortepianu, ale też dla basu i perkusji.

  W programie będą zagrane następujące kompozycje Henryka Wieniawskiego w aranżacjach Dariusza Zbocha:

  1. TAKE A LEGENDARY FIVE (Legenda op.17 )

  2. NIEDERTAS (Obertas op.19 nr 1)

  3. ROMANCE SO QUICK (Romance – II część koncertu d-moll op. 22)

  4. NORTHERN SPLEEN (Kujawiak)

  5. SONG SO LONG (Pieśń polska op.12)

  6. WE WILL ALWAYS LOVE HIM (La Cadenza – Kaprys op. 10 nr 7)

  7. SOUVENIR DE KATOWICE (III część koncertu d-moll op. 22)

  8. HENRY ON THE BRIDGE (Alla Saltarella – Kaprys op. 10 nr 5)

  9. FRICK-ADELE (Kaprys op. 18 nr 4)

  10. WIENIAWA DIXIE (Kaprys op. 18 nr 2)

  11. ALMOST PRAYER (Preghiera – II część koncertu fis-moll op. 14)

  Aby sprawdzić szczegóły i kupić bilety warto zajrzeć na stronę internetową: 

  Z kolei nieco później, tego samego dnia, o godzinie 19:30 na dużej scenie filharmonii wystąpi  skrzypek – Konstanty Andrzej Kulka razem z wokalistką – Gabą Kulką. Podczas występu, publiczność w bardzo klimatyczne, jazzowe brzmienia przeniesie także CAPELLA GEDANENSIS. Wejdź na stronę internetową filharmonii, by wykupić wejściówki  w cenie 45 zł: https://filharmonia.rzeszow.pl/produkt/konstanty-andrzej-kulka-i-gaba-kulka-koncert-w-ramach-projektu-noc-w-filharmonii/?fbclid=IwAR2IT4HU7-r_tNp8NbGIndQ7eesZk7_ixBNRq-kjX_zTAdwX8xsszo_Dh9k.

  W programie zgromadzona publiczność będzie mogła usłyszeć takie utwory, jak:

  K. Lipiński:  Polonez op.9 D-dur „Wariacje na temat z opery 'Kopciuszek’ Rossiniego” op. 11 na skrzypce i orkiestrę. Fantazja na motywach z opery 'Krakowiacy i Górale’ Stefaniego” op. 33 na skrzypce i orkiestrę.

  Z kolei późnym wieczorem, o godzinie 22:00 wystąpi Swing and Love. Już teraz wejdź na stronę internetową filharmonii, by zarezerwować miejsce!

  https://filharmonia.rzeszow.pl/produkt/swing-love-koncert-w-ramach-projektu-noc-w-filharmonii/.

  O tej porze, zaprezentuje się ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ.  NORBERT TWÓRCZYŃSKI będzie wszystkiemu dyrygował. Do tego za  kompozycje, aranżacje, fortepian i akordeon odpowiadał będzie PAWEŁ STECZEK, wokalistą będzie MARCIN JAJKIEWICZ, na gitarze basowej zagra KOSMA KALAMARZ, na perkusji zasiądzie ŁUKASZ KUREK. Na trąbce zagra JAROSŁAW SPAŁEK, na saksofonie – DAWID GŁÓWCZEWSKI, na puzonie – MAREK HANS ŁUKASZCZYK.

  Swing & Love połączy dwie muzyczne osobowości. Kiedyś razem zdobyli Grand Prix na Festiwalu w Sopocie piosenką „Między Nami”. Teraz opowiedzą w amerykańskim stylu w rytmie swinga o życiu, pasji i … miłości. Oryginalne swingowe kompozycje i aranżacje Pawła Steczka w interpretacji i wykonaniu Marcina Jajkiewicza z towarzyszeniem Orkiestry i muzyków jazzowych dostarczą wszystkim słuchaczom niezapomnianych przeżyć. To będzie piękny, muzyczny powrót do czasów Franka Sinatry i Nat King Cole w nowej odsłonie w Filharmonii Podkarpackiej. Bilety kosztują tylko 45 zł!

  W programie usłyszymy takie utwory, jak:

  „Swing, Feelings, Life”, „Tomorrow may come”, „Illuminated”, „I will be”, „For You”, „Let’s take a chance, „Summer song”, „Między nami” (Grand Prix Sopot 2006), „All I think about”, „I need You”, „My funny goodbye”, „Byłaś Serca Biciem” – Andrzej Zaucha, „Lubię Wracać tam Gdzie Byłem” – Zbigniew Wodecki, „Something Stupid” – Frank Sinatra, Nancy Sinatra.

  Serdecznie zapraszamy na wszystkie, trzy koncerty!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com