sobota, 30 września, 2023
+

  Trwa zbiórka na rowerki rehabilitacyjne dla dwójki 3-letnich chłopców! Zachęcamy, by każdy przyłączył się do akcji!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Z czym kojarzy ci się szczęśliwe, beztroskie, wczesne dzieciństwo? Z przednią zabawą w gronie swoich rówieśników albo z ciekawymi grami na podwórku? Najczęściej trzyletnie dzieci poznają się w przedszkolach, albo na placach zabaw. Dwójka 3-latków poznała się w nieco innych okolicznościach, podczas jednego z turnusów rehabilitacyjnych, w rzeszowskim szpitalu Pro Familia. Mowa tutaj o chłopcach – Igorze oraz Szymonie, którzy bardzo się ze sobą przyjaźnią. Warto w Dzień Dziecka zrobić im prezent, zbierając w sumie 24 tysiące zł i sprawić im takie dwa rowerki rehabilitacyjne. Każdy, kto chce może się dorzucić, klikając na link do zrzutki:

  https://zrzutka.pl/spelniamy-marzenia-niepelnosprawnych-trzylatkow?fbclid=IwAR0T_TTZqD4pk7fFXtWZx-gqfIOvha6uij_212Y3-2X37q8wIAx8UQB3w7M.

  Warto dodać, że każdy z chłopców zmaga się z innymi trudnościami rozwojowymi. Igor cierpi na zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego i na co dzień zmaga się z wiotkością uogólnioną oraz opóźnieniem psychoruchowym. Szymon choruje na padaczkę miokloniczną. Stwierdzono u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego oraz zaburzenia napięcia mięśniowego. Chłopcy są pod stałą opieką wielu specjalistów. Dzięki systematycznej, kosztownej i wielopłaszczyznowej rehabilitacji chłopcy robią nieustanne postępy. Szpital Pro Familia stał się dla nich miejscem dziecięcych spotkań, choć nie tak powinno być. Pomimo trudnej sytuacji powinni wciąż pozostać dziećmi i przyjaciółmi z podwórka.

  Tak jak ich rówieśnicy powinni jeździć razem na rowerach, jednak rowery dla dzieci z niepełnosprawnościami to spory wydatek (12 tysięcy) dla rodzinnych budżetów i tak nadszarpniętych już kosztami prowadzonej prywatnie rehabilitacji. Rower ten wyposażony jest w bezobsługowy i beztarciowy układ napędowy, dzięki czemu każde dziecko może na nim pedałować – nawet dzieci o bardzo niskim napięciu mięśniowym. Chłopcy mimo ciężkiej codziennej pracy na terapii są radośni, a rodzice robią wszystko aby byli szczęśliwi i mogli pielęgnować swoją przyjaźń.

  Do tej pory zbiórkę wsparło 85 osób i wpłaciło prawie 7 tys. zł, co stanowi 28% całej zrzutki. Zachęcamy gorąco do włączenia się w akcję i sprawieniu uśmiechu na twarzy tych małych chłopców!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com