piątek, 3 maja, 2024
spot_img
+

    GG Robot wielki finał już w ten czwartek

    Polecamy

    Krzysztof Gałkowski
    Krzysztof Gałkowski
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    W najbliższy czwartek drużyny zmierzą się w finale kolejnej edycji konkursu GG Robot. Temat tegorocznej edycji ogólnopolskich zawodów to „Ostatnie tajemnice Ziemi”

    Zawody GGRobot to już coroczna tradycja, która łączy w sobie umiejętności budowania robotów  ale i kompetencje miękkie, które są niezbędne aby drużyna osiągnęła sukces. Wzięcie udziału jest znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na tematy techniczne związane z matematyką, nowoczesną technologią oraz robotyką.

    Konkurs Budowy i Programowania Robotów GG Robot 2023 „Ostatnie tajemnice Ziemi” stawia sobie na celu edukowanie młodych i przygotowanie ich do kształcenia politechnicznego. Uczestnicy zmierzą się w 3 kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkół podstawowych, klasy 7-8 szkół podstawowych oraz kategorii Open. Podział na grupy wiekowe pozwoli na sprawiedliwą i wyrównaną walkę między rówieśnikami.

    Tegoroczny finał odbędzie się 19-20 kwietnia 2023 roku w budynku Centrum Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej przy ulicy Akademickiej 8. Weźmie w nim udział ponad 300 uczestników w blisko 100 drużynach: 15 drużyn w kategorii Open, 36 drużyn w kategorii klas 7-8 SP oraz 38 zespołów w kategorii klas 4-6 SP.

    Zagadnienia poruszane w tym roku dotyczyć będą wszelakiego rodzaju badania Ziemi. Konstruowane roboty podczas 8 zadań będą sprawdzane pod względem przejazdów, w trakcie których mają dokonać m.in. poboru materiału bądź przetransportowania próbek lub naukowców do wyznaczonego miejsca. Wszystkie zadania owiane są sporą ilością ciekawostek i faktów ze świata oraz procesów jego badania, co pozwoli obudzić w uczestnikach nowe zainteresowania. Celem ostatniego zadania jest ocena całkowitej autonomii robota od etapu samoczynnego rozpoczęcia do zakończenia przejazdu.

    Oprócz przejazdów robotów Drużyny oceniane są również pod względem umiejętności miękkich podczas prezentacji swojej pracy przed komisją. Każda Drużyna kategorii Szkoły Podstawowej podczas prezentacji oceniana jest za takie aspekty jak: punktualność, opis Drużyny, podziału pracy w zespole, procesu przygotowania do zawodów, zbudowanego robota oraz sposoby rozwiązywania konfliktów.

    Nie udałoby się tego osiągnąć bez organizatorów całego przedsięwzięcia. Należą do nich Podkarpacki Kurator Oświaty, Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr. 2 w Leżajsku oraz Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, która poprzez projekt RoboLAB propaguje robotykę. Dodatkowo dzięki współpracy z Politechniką Rzeszowską finał będzie realizowany na terenie należącym do uczelni.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com