czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Konfederacja chce powstania komisji śledczej w sprawie sytuacji polskiego rolnictwa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej przez podkarpacką Konfederację przedstawiono stanowisko dotyczące destabilizacji polskiego rynku rolnego, oraz wniosku posłów Konfederacji specjalnej sejmowej komisji śledczej. Tematem spotkania z dziennikarzami była Największa afera III RP – import „ukraińskiego” zboża. Wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej.

  Przedstawiciele Klubu Konfederacji przedstawili swoje stanowisko na ten temat. Przekazując pismo na ręce wojewody podkarpackiej Ewy Leniart. Pismo, w którym informują o fatalnej sytuacji w branży rolno-spożywczej na skutek importu ukraińskiego zboża i produktów spożywczych m.in zboże, drób, jaja. Tomasz Buczek zapowiedział interwencję w organach rządowych w sprawie sytuacji polskich hodowców i rolników. Konfederacja będzie prosiła nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa o zapoznanie się z problemem dotyczącym rolników z województwa podkarpackiego, hodującego drób. Posłowie Konfederacji chcą powołania specjalnej komisji śledczej w temacie.

  Konfederacja zapowiada protesty, które wyleją się na ulice polskich miast. Bez takiego zachowania przedstawiciele Konfederacji wątpią w skuteczność interwencji nowego ministra rolnictwa Roberta Telusa na poziomie Unii Europejskiej.

  Posłowie Konfederacji apelują o zamknięcie polskich granic przed napływem zboża z Ukrainy. Ewentualnie sprawdzanie tego, co jest przewożone przez naszą granicę. Czy to jest zboże jakiego jest ono rodzaju i w jakim stanie. Od dwóch miesięcy wystartowali z akcją, że rządzący oszukują Polaków. Apelowali o zdymisjonowanie dotychczasowego ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka.

  W maju wraz z rolnikami mówiłem o fatalnych skutkach napływu zboża i innych produktów. Na skutek liberalizacji handlu z Ukrainą. Walka idzie o to, abyśmy mogli na szczeblu Unii Europejskiej zablokowali liberalizację handlu na kolejny rok. Czyli tej liberalizacji, pod którą podpisali się wszyscy europosłowie zasiadający w Parlamencie Europejskim.

  Tomasz Buczek, lider Konfederacji na Podkarpaciu. Prezes Ruchu Narodowego Podkarpacie.

  Posłowie Konfederacji domagają się powołania specjalnej komisji sejmowej, która wyjaśni dokładnie jak to się stało, że ten napływ zboża i innych produktów spożywczych do Polski następował. Kto jest za to odpowiedzialny? Kto powinien ponieść konsekwencje. Posłowie Konfederacji już zgłosili taki wniosek, zgłosili chęć złożenia tego wniosku. Potrzeba jest oczywiście podpisów kilkudziesięciu posłów. Oto apelują do innych opcji politycznych.
  O co apelują do wszystkich posłów z Podkarpacia bez względu na przynależność partyjną. Aby podpisali się pod tym projektem.

  Powstanie komisji śledczej ma na celu wyjaśnienie kto jest odpowiedzialny za w zasadzie zrujnowanie polskiego rynku rolnego i spożywczego. W pewien sposób destabilizując rynek i zagrażając życiu i zdrowiu ludzi. Jest to zagrożenie spowodowane zachwianiem rynku spożywczego. Jak przekazują posłowie Konfederacji już teraz jest potrzebne uszczelnienie, zamknięcie polskiej granicy. Wprowadzenie artykułu na forum Unii Europejskiej. Tak aby uchronić polskie rolnictwo w tym roku.

  Jacek Ćwięka, Członek Rady Naczelnej Konfederacji

  Przedstawiciele Konfederacji obawiają się jakości produktów, które będą znajdowały się na sklepowych półkach, które docelowo trafią na stół. Obawiają sie jakości zboża, z którego wyprodukowany zostanie chleb. Ze względu na niższą jakość zboża. Apelują o wspieranie polskich producentów. Zachęcaja do odwiedzania lokalnych bazarów i robienia zakupów u lokalnych rolników. Dzięki czemu produkty będą jakościowo lepsze.

  Szanowni Państwo mamy do czynienia najprawdopodobniej z największą aferą gospodarczą III Rzeczypospolitej. Już dzisiaj mówi się o 8-10 miliardach złotych straty dla polskiego rolnictwa. Te straty będą jeszcze dużo większe, bo wszystko wskazuje na to, że to otwarcie granic nie zostanie zatrzymane. W kolejnym roku nadal napływać będą produkty z Ukrainy. To nie są ukraińskie produkty, bo to są produkty zachodnich koncernów. Z tego powodu tracą nasi producenci. My nie odczuwamy tego w cenach oferowanych produktów, bo te produkty, które trafiają po niższych cenach nie obniżają cen na rynku. Pozwalają tylko nabić zyski wielkim korporacjom i firmom pośredniczącym.

  Tomasz Buczek, lider Konfederacji na Podkarpaciu. Prezes Ruchu Narodowego Podkarpacie.
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com