sobota, 4 maja, 2024
+

Półfinał Pucharu Polski Kobiet pełen emocji

Tak jak się tego spodziewano, drugi mecz półfinałowy odbywającego się w Nysie Pucharu Polski Kobiet w piłce siatkowej pomiędzy Developres Bella Dolina Rzeszów  a ŁKS Commercecon Łódź zakończył się wygraną łodzianek 3:2. MVP sobotniego spotkania została włoska atakująca Valentina Diouf.

ŁKS Commercecon Łódź prowadził w spotkaniu już 2:0, w drugiej części spotkania sytuacja odwróciła się. Broniące pucharu siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów przejęły inicjatywę i doprowadziły do tie-breaka. W piątek partii po zaciętej walce. Mecz zakończył się wygraną popularnych Wiewiór z Łodzi i awansem do wielkiego niedzielnego finału. Tym samym zawodniczkom z Rzeszowa niestety nie uda się obronić zdobytego w zeszłym roku Pucharu Polski.

Mecz rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia rzeszowianek 5:3 Przewaga srebrnych medalistek Mistrzostw Polski z zeszłego sezonu utrzymywała się do stanu 7:7. W tym momencie do głosu doszła reprezentacyjna przyjmująca Zuzanna Górecka. Dzięki dobrej grze w ataku i w obronie do tego solidnej zagrywce. To łodzianki wyszły na 5 punktowe prowadzenie 9:14. Drużyna z Łodzi od tego momentu kontrolowała przebieg otwierającej partii. Stopniowo zbliżając się do 25 zdobytych punktów. Powiększając swoją przewagę do stanu 12:20. Developres próbował odrabiać straty po skutecznym ataku Izabelli Rapacz podopieczne Stephane Antigi zbliżyły się do stanu 16:21. Tylko na tyle w tym secie pozwoliły łodzianki kontrolując końcówkę seta ustalając wynik pierwszego seta 17:25

W drugim secie na początku to Developres odskoczył ponownie jak w pierwszej partii na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Łodzianki wyrównały 6:6. W dalszej części seta rzeszowianki wypracowały sobie trzy punkty zapasu 11:8. Developres utrzymywał przewagę po asie serwisowym w wykonaniu Ann Kalandadzę odskoczyły na 5 punktów przewagi 14:9 Po skutecznym bloku Kamili Witkowskiej ŁKS zniwelował straty do dwóch punktów 16:14. Do remisu 19:19 doprowadziła Valentina Diouf. Set zakończył się skutecznie zakończonym kontratakiem w wykonaniu Góreckiej i to łodzianki mogły się cieszyć z wygranej w drugim secie i prowadzeniu w meczu 2:0.

W trzeciej partii łodzianki odskoczyły na dwa punkty przewagi 2:4. Od początku tej części spotkania łodzianki utrzymywały kilkupunktową przewagę 7:10. Rzeszowianki nie zrezygnowały, z akcji na akcję odrabiały straty punktowe. Sygnał do ataku dała Jelena Blogojević, do tego zagrywką dołożyła swoje punkty Gabriela Orvosova 12:11. W momencie jak się pomyliła Diouf. to Developres odskoczył na trzy oczka 18:15. Dobre wejście zanotowała Weronika Szlagowska, to po jej akcji zespół z Rzeszowa zanotował pierwszego seta na swoim koncie.

W czwartego seta dobrze weszły zawodniczki z Rzeszowa. Po asie serwisowym w wykonaniu Szlagowskiej było 3:1 dla obrończyń tytułu. W tej części mecz bardzo dobrze funkcjonowała u rzeszowianek zagrywka. Po asie serwisowym Anny Obiały prowadziły rzeszowianki 9:7 Seria Developresu trwała, a łodzianki nie mogły się zbliżyć. Dobrze zagrywała również Katarzyna Wenerska, do tego łodzianki popełniały masę błędów. Przez co przewaga nie spadała 14:8 i 16:9. Dziewczynom z Rzeszowa w tym secie wychodziło praktycznie wszystko dlatego bezpiecznie prowadziły w tej partii i zmierzały do gry w tie-breaku, który miał ustalić kto awansuje do wielkiego finału Pucharu Polski. 19:11. Po skutecznym ataku Magdaleny Jurczyk rzeszowianki wyrównały stan meczu na 2:2, wygrywając 25:16

Po skutecznym bloku ŁKS Łódź lepiej wszedł w tego krótkiego seta prowadząc 3:1. Dobrze zagrywała Szlagowska, co zaowocowało remisem. Dzięki temu dziewczyny z Rzeszowa poderwały się do walki. Przy zmianie stron prowadziły rzeszowianki 8:6. Skutecznie zaatakowała Kamila Witkowska, do tego łodzianki zablokowały Orvosovą i wyszły na jednopunktowe prowadzenie 8:9. W tej partii gra toczyła się w zasadzie punkt za punkt. Do momentu, w którym pomyliła się atakując w aut Szlagowsaka. Dzięki czemu to łodzianki odskoczyły na dwa punkty 10:12. Do kolejnego remisu doprowadziła Blagojević 14:14.  Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły łodzianki skuteczna kiwką Larry Scuki 14:16

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (17:25, 23:25, 25:20, 25:16, 14:16)

Developres: Blagojević, Centka, Wenerska, Orvosova, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (L) oraz Rapacz, Bińczycka, Obiała i Szlagowska.

ŁKS: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Ratzke, Scuka), Maj-Erwardt (L) oraz Hryszczuk, Gajer, Drabek i Piasecka.