środa, 17 lipca, 2024
+

  Już wkrótce – 23 marca odbędzie się TEDxRzeszów! To wartościowe spotkania, w trakcie których prelegenci poruszą ważne tematy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Nowa Normalność – to temat przewodni marcowego spotkania. Świat zmienia się szybko, rzeczywistość wokół nas z dnia na dzień jest inna. Pytając jeszcze 3 lata temu jak będzie wyglądał świat, nikt z nas nie przypuszczał, że przejdziemy pandemię, nauczymy się pracy zdalnej, zaczniemy przyznawać się do depresji czy innych problemów, za wschodnią granicą wybuchnie wojna, a poziom naszej empatii sięgnie szczytów. „Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana” – te słowa powiedział Heraklit z Efezu, grecki filozof. Było to 25 wieków temu. Nie da się ukryć, że miał rację. Jak żyć w ciągłej zmianie? Jak być na nią gotowym? Co niesie nowa normalność, definiowana każdego dnia?

  W trakcie marcowego TEDxRzeszow mówcy postarają się odpowiedzieć na te pytania, dać do myślenia, zainspirować do działania.

  Wśród prelegentów w Rzeszowie znaleźli się: Ela Bonda, Magda Daniłoś, Małgorzata Makowska, Krzysztof Janowski, Maciej Chrzanowski, Krzysztof Demutha, Michał Litwin oraz Michał Wichrowski, a całe wydarzenie poprowadzi Łukasz Bis.

  Tedx w Rzeszowie wystartuje o godzinie 10:00, w Podkarpackim Centrum Innowacji przy ulicy Lenartowicza 6 w Rzeszowie.

  Partnerami wydarzenia są Miasto Rzeszów, Blue Cherry Studio, Podkarpackie Centrum Innowacji, Stowarzyszenie BikeSquare oraz Centrum Innowacji i Wzornictwa Praktycznego WSIiZ.

  Wydarzenie TEDx to lokalne spotkanie, podczas którego na żywo odbywają się rozmowy i występy podobne do TED. Wydarzenia TEDx są w pełni planowane i koordynowane niezależnie, na zasadzie od społeczność dla społeczności. Treść i projekt każdego wydarzenia TEDx są unikalne i opracowywane niezależnie, ale wszystkie mają wspólne cechy.

  TED oznacza Technology, Entertainment, Design – technologię, rozrywkę, projektowanie — trzy szerokie obszary tematyczne, które wspólnie kształtują nasz świat. Ale konferencja TED ma jeszcze szerszy zakres, prezentując ważne badania i pomysły ze wszystkich dyscyplin oraz badając, w jaki sposób się łączą. Format jest dynamiczny: ponad 50 prelekcji w ciągu trzech dni do tygodnia, oprócz wywiadów, debat, warsztatów, zajęć, wystaw interaktywnych, wieczornych imprez i przyjęć. Program jest przeznaczony dla uczestników i prelegentów z bardzo różnych dziedzin, aby łączyli się, wymieniali i czerpali inspirację z nieprawdopodobnych miejsc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com