piątek, 3 maja, 2024
+

W Rzeszowie trenuje kolejny Mistrz Polski w judo

Podczas organizowanych w Radomiu Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w Judo, w którym wystartowali najlepsi judocy i judoczki z całego kraju. Zawodnik rzeszowskiego Millenium AKRO Rzeszów Mateusz Grendys wywalczył tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 73 kg.

Mateusz sięgnął po złoto w pięknym stylu zwyciężając wszystkie pojedynki przed czasem i to zarówno pięknymi rzutami jak i efektownymi akcjami w parterze. Mateusz zwyciężył po kolei: Antoniego Bętkowskiego z Kuzuhi Kielce, Jakuba Kuczyńskiego z AZS AWFiS Gdańsk, Adriana Popala z Panda Warszawa, Aleksandra Jagielskiego z  Ryś Warszawa i w finale Adama Kazimierczaka z Yawara Warszawa.

Nieźle zaprezentowali się również inni judocy Millenium AKRO Rzeszów którzy zanotowali nawet po trzy zwycięstwa jak np. Adrian Dereń do 66 kg zajmując wysokie punktowane dziewiąte miejsce. Na tej samej pozycji uplasowali się również Adam Dereń oraz Michał Klimko obaj do 81 kg.