czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Kubuś choruje na białaczkę i potrzebuje zebrać w sumie 300 tysięcy zł na leczenie! Przyłącz się do zbiórki!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa zbiórka pieniędzy na Kubusia, który choruje na białaczkę. Wiele osób do tej pory już pomogło. Obecnie, trzeba zebrać jeszcze ponad 150 tysięcy zł. Darczyńców jest już ponad 1500.

  Białaczka to grupa nowotworów złośliwych o różnym przebiegu i objawach, która jest spowodowana patologicznym klonalnym rozrostem komórek układu krwiotwórczego o różnym stopniu dojrzałości w szpiku kostnym, a także w węzłach chłonnych i narządach krwiotwórczych okresu płodowego (wątroba, śledziona), a w późniejszym etapie również w innych tkankach. W konsekwencji choroby dochodzi do zaburzeń ilościowych i jakościowych komórek krwi obwodowej.

  Jaka jest historia chłopca?

  Kuba trafił do szpitala z dusznościami oraz z ogromnym bólem brzucha. Badania po kilku dniach wskazywały na zapalenie wyrostka robaczkowego, który został usunięty operacyjnie. Po operacji Jakub czuł się dobrze kilka dni, jednak później zaczęły spadać parametry związane m.in. z morfologią, dostawał bardzo wysokiej gorączki (41°), skarżył się na ogromny ból nóżek, ponieważ wdał się stan zapalny stawu biodrowego. Po kilku tygodniach spędzonych w szpitalu, jego stan pogarszał się i wtedy został skierowany do Klinicznego Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie. Pani doktor od razu wykonała szereg badań, które niestety wykazały, że choruje na Ostrą Białaczkę Limfoblastyczną. 

  Kuba jest bardzo  żywym, energicznym dzieckiem, który uwielbia śpiewać, bawić się pociągami oraz traktorami. Jest wrażliwym i uczuciowym chłopcem, który swoim uśmiechem łagodzi wszystkie troski.

  Na razie chłopiec otrzymuje leki w szpitalu, gdzie przebywa na oddziale Onkohematologii Dziecięcej. Aby go w pełni wyleczyć potrzebne są leki, częste wizyty na kontrolach itd., które są bardzo kosztowne. Najbliżsi proszą o wsparcie Kubusia w powrocie do zdrowia i pełnej sprawności przez wpłacanie darowizn na jego konto oraz przekazywaniu mu 1% podatku. Razem możemy więcej!

  Link do zbiórki znajduje się poniżej:

  https://pomagam.pl/jakub2017

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com