niedziela, 19 maja, 2024
spot_img
+

    Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na szkolenie pod hasłem „Od pomysłu do działania – metoda projektowa w praktyce”

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Dokładnie 10 lutego 2023 roku, odbędzie się trening, który poprowadzi Ewelina Jurasz – coach, kulturoznawca, przedstawiciel różnych placówek związanych z kulturą, inicjatorka wielu projektów dla wszystkich chętnych w dwóch grupach – I (11-13 godzina) oraz II grupa (17-19 godzina). Tematyka spotkania będzie dotyczyła metody projektowej w praktyce. Szkolenie jest całkowicie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona, a zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: kontakt@inkubatorkultury.eu.

    Każdego dnia doświadczamy konieczności planowania, analizowania ryzyka, podejmowania decyzji. Zwykle działamy w grupie, w zespole a to co się dzieje jest zależne od otoczenia, nie tylko od nas samych. Czasem zdarza się, że świadomie “bierzemy sprawy w swoje ręce” realizując inicjatywy, wydarzenia, spotkania. Wszystko to można zmieścić w pojęciu metoda projektowa. Czym jest? Jak ją świadomie wykorzystać? W czym nam może pomóc? Jakie efekty przynieść? O fazach życia projektu będzie mowa właśnie na tym warsztacie.

    Wydarzenie realizowane przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

    Warsztat prowadzi Ewelina Jurasz – mama, dyrektorka, coachka, prezeska. Absolwentka kulturoznawstwa – UMCS w Lublinie (2012), zarządzania – Politechnika Rzeszowska (2015), XIV Edycji Programu Liderzy PAFW (2018) oraz studiów podyplomowych „Coach i trener – partner w rozwoju” – Wyższa Szkoła Europejska w Krakowie (2022). Po studiach wróciła na rodzinne Podkarpacie jako specjalistka ds. projektów w Estradzie Rzeszowskiej, koordynatorka Rzeszowskiego Inkubatora Kultury i konsultantka regionalna programu Erasmus+ Młodzież. W latach 2015-2018 była dyrektorką w Miejskim Centrum Kultury w Boguchwale współtworząc m.in. Klimatyczną Kawiarnię Społeczną i Sieć Miejsc Przyjaznym Młodzieży. W rodzinnej gminie Dębowiec prowadziła w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt „Otwarty Dom Kultury”. Tu także działa jej fundacja „Monmonde”.

    Od 2018 roku dyrektorka Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie oraz wykładowczyni zarządzania kulturą w Instytucie Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

    W Krośnie razem z młodzieżą tworzy inicjatywy społeczne i animacyjne, wspiera oddolny ruch młodzieżowy. W partnerstwie z młodymi osobami koordynuje program „ObudźMY Miasto” oraz inicjuje działalność „Centrum Aktywności Młodzieży”, które rozpocznie działalność w trzecim kwartale 2023 roku.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com