środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Zespół Taneczny „Impet” prowadzi nabór dla dziewczyn w wieku 13-18 lat! Zespół otwiera się także na współpracę z Ukrainkami!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet”, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie prowadzi rekrutację do swojego zespołu i zaprasza na zajęcia młodzież (dziewczęta) w wieku od 13 do 18 roku życia, także Ukrainki! Zespół pracuje w oparciu o współczesne techniki tańca. Tworzy własne widowiska, uczestniczy w koncertach, przeglądach, konkursach i festiwalach, wspiera także akcje charytatywne, a tancerki zespołu mają możliwość tworzenia i opracowywania własnych choreografii. Próby są w środy i piątki, w godzinach od 17:30 do 18:45 (grupa młodsza) oraz od 18:45 do 20:45 (grupa starsza). Opiekunem artystycznym i jednocześnie choreografem jest Bernadetta Wojtuń-Sikora.

  W celu poznania szczegółów, oraz zapisów należy się skontaktować pod numerem tel. 608405514 lub wysłać maila na adres: b.sikora@mdk.erzeszow.pl

  Mottem zespołu jest: „Taniec to ruch, a ruch to życie. To niezwykła mowa ciała, często osobiste opowieści  – bez słów, lecz pełne myśli, emocji i wzruszeń. Możemy tańczyć sami i możemy tańczyć razem. Możemy dzielić się tym, co czyni nas podobnymi i tym co sprawia, że jesteśmy od siebie różni.”

  Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” działa przy MDK w Rzeszowie od lutego 1990 roku. Tańczą w nim dziewczęta w wieku 12 – 22 lat. Zespół prezentuje miniatury i etiudy taneczne w oparciu o współczesne techniki tańca. W Zespole do tej pory powstało ponad 80 choreografii, a program artystyczny pokazywany był ok. 1000 razy, w kraju i za granicą.

  Zespół TFN „Impet” tworzy i prezentuje własne widowiska jak: „Kolory życia”, „Sekrety”, „Razem w tańcu”, „Motyl, gwiazdy i my”, „W drodze bez końca”, To co nas łączy”. Współtworzy cykliczne koncerty z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca (2003 – 2018). Współpracuje z teatrami min. Sceną Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Teatrem NO-TAK ze Stropkova na Słowacji.

  Reprezentował Młodzieżowy Dom Kultury i miasto Rzeszów w Łucku (Ukraina 2015), a także w Stropkowie i Vranowie ( Słowacja 2009 – 2016), w ramach międzynarodowej współpracy kulturalnej. Zapraszany do wielu koncertów min. „Życie dla tańca” – Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie (2003- 2017). Uczestniczy w wielu koncertach charytatywnych (min. Caritas) oraz imprezach kulturalnych miasta Rzeszowa (m.in: Europejski Stadion Kultury, Święto Paniagi).

  Kierownik i choreograf Zespołu: Bernadetta Wojtuń – Sikora, absolwentka AWF w Krakowie, wykładowca UR, Doktor Nauk o Kulturze Fizycznej.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com