środa, 17 lipca, 2024
+

  Co warto obejrzeć w te święta, na kanale Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, na YouTube?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Święta Bożego Narodzenia to doskonała okazja na wyciszenie i rodzinne spotkania. Wolny czas możemy poświęcić na wartościowe filmy oglądane z rodziną i przyjaciółmi. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami filmowymi.

  W czołówce filmów najchętniej oglądanych na kanale WSIiZ na YT znajduje się – niezmiennie od kilku lat! – relacja z wykładu prof. Jerzego Bralczyka „Jak mówić, żeby nas słuchano”. Do tej pory film obejrzano prawie 8 milionów razy. Na drugim miejscu znajduje się wykład „Dlaczego myślimy i jak mózg może prowadzić nas na manowce?” wygłoszony przez śp. prof. Jerzego Vetulaniego. Film został wyświetlony prawie 6 i pół miliona razy. Czołówkę zamyka wykład dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej „Czy chcesz mieć rację czy relację?” – film obejrzało prawie milion internautów. Wartym uwagi są także wykłady „Jak usprawnić mózg nastolatka?” śp. prof. Jerzego Vetulaniego – wyświetlony 800 tysięcy razy, oraz „W zgodzie ze sobą. Trudne relacje – sztuka stawiania granic” dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej – wyświetlony przez ponad 170 tysięcy osób.

  Dużym zainteresowaniem cieszą się także wykłady otwarte odbywające się w ramach cykli: „Wielkie pytania w nauce”, „W labiryncie świata” oraz „Przybij piątkę nauce”. Warto zwrócić uwagę na dwa filmy zrealizowane w ramach niedawnych wydarzeń organizowanych przez WSIiZ – „Czy wszechświat miał początek?” – relacja ze spotkania z udziałem prof. Krzysztofa A. Meissnera oraz dra Tomasza Rożka oraz „O przywracaniu pamięci” – relacja ze spotkania z udziałem Dariusza Popieli, Wojciecha Szumowskiego, prof. Hanocha Gutfreund połączone z prezentacją filmu „Ukos światła”. Wartym uwagi jest także nieco wcześniejszy wykład ks. prof. Michała Hellera i koncert skrzypcowy Janusza Wawrowskiego „Kaprysy wszechświata”.

  Do tej pory Gośćmi wykładów byli między innymi: ks. prof. Michał Heller, Anna Dymna, prof. Stefan Chwin, prof. Krzysztof Jakowicz, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Alfred Wierzbicki oraz prof. Hanoch Gutfreund.

  Kilka informacji o statystykach kanału WSIiZ na YouTube:

  Serwis YouTube dociera do 24,6 miliona internautów w Polsce (badania Gemius/PBI z lipca 2020 r.), prawie 60 tysięcy osób obserwuje i regularnie ogląda filmy zamieszczane przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie na kanale YouTube. Większość widzów na kanale to mieszkańcy Polski, ale są to także mieszkańcy Niemiec, Wielkiej Brytanii, Indonezji czy Wietnamu. Ponad połowa z nich to mężczyźni. Najchętniej oglądają filmy video osoby w dwóch przedziałach wiekowych: 25-34 lata oraz 35-44 lata. Średni czas oglądania materiałów filmowych to 21:55.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com