wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Dziś wieczorem Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa pokaże psychologiczny film Krzysztofa Kieślowskiego „TRZY KOLORY. NIEBIESKI”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Organizator imprezy – Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję pierwszej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. „TRZY KOLORY. NIEBIESKI”. Wydarzenie towarzyszy wystawie fotografii autorstwa Piotra Jaxa zatytułowanej „REMEMBERING KRZTSZTOF” i odbywa się w ramach IV Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Cała impreza zaplanowana jest na 16 grudnia (dzisiaj), piątek, wieczorem o godzinie 19:000. Wszystko to odbędzie się w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, które znajduje się przy ul. 3 Maja 9, na I piętrze. Wstęp na wszystko jest wolny.

  Film TRZY KOLORY. NIEBIESKI, twórcy:

  Reżyseria: Krzysztof Kieślowski

  Scenariusz: Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz

  Gatunek: Melodramat, Psychologiczny

  Produkcja: Francja, Polska, Szwajcaria

  Premiera: 10 stycznia 1993 (Światowa premiera)

  O czym jest film?

   Julie traci w wypadku samochodowym męża, Patrica, wybitnego kompozytora oraz córeczkę Annę. Julie zaczyna nowe życie, anonimowe i niezależne, świadomie odrywając się od wszystkiego tego, czego miała niegdyś pod dostatkiem. Pewna dziennikarka podejrzewa, że Julie jest autorką dzieła swego męża; Julie zaprzecza, być może zbyt kategorycznie.

  Olivier, młody asystent Patrica, od dawna kocha Julie. Aby wyrwać ją z odosobnienia decyduje się na skończenie „Koncertu dla Europy”, dzieła niedokończonego w wyniku śmierci kompozytora. Krok po kroku towarzyszy Julie w jej wysiłkach unikania zasadzek, które zagrażają jej wolności..

  Partnerem organizacyjnym jest Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów oraz Województwa Podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com