poniedziałek, 29 maja, 2023
+

  Już 20 sierpnia „Gramy dla Poli” w Łańcucie! Wspomóż leczenie kilkumiesięcznego dziecka

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Łańcucie, 20 sierpnia odbędzie się koncert charytatywny „Gramy dla Poli”. To już kolejny taki event, w którym zbierane są pieniądze na leczenie chorej, kilkumiesięcznej Poli.  Wejdź na https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek i przeznacz pieniądze na leczenie dziewczynki. Potrzeba zebrać w sumie ponad 7 milionów zł!. Razem na pewno nam się to uda.

  Pola urodziła się 5 stycznia 2022 r. w podkarpackim szpitalu. Niestety zbadano dziecko za późno, kiedy już rozwinęła się choroba, a dokładniej rdzeniowy zanik mięśni. Pola tuż po urodzeniu otrzymała 10 punktów, wyglądało na to, że jest zdrowa. Gdyby wszczęto leczenie odpowiednio wcześniej, szanse na wyzdrowienie malutkiej Poli byłyby o wiele większe.

  Tymczasem SMA dało już pierwsze objawy, powodując szkody w maleńkim organizmie. SMA1 to rdzeniowy zanik mięśni typu 1, postać niemowlęca. Jest to rzadka choroba genetyczna, która doprowadza do stopniowego zaniku mięśni odpowiedzialnych za ruch oraz biorących udział w oddychaniu i przełykaniu. Nieleczona, prowadzi do śmierci przed 2 rokiem życia.

  Obecnie Pola znajduje się pod opieką Klinkii Neurologii Dziecięcej – Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, gdzie zakwalifikowano ją do programu leczenia nusinersenem. Leczenie w połączeniu z właściwą fizjoterapią i wielospecjalistyczną opieką medyczną, przynosi poprawę, jednak nie cofa tego, co już zabrała choroba.

  Ogromną szansą dla Poli jest terapia genowa, która jest bardzo skuteczna w zahamowaniu choroby. Jej cena? Gigantyczna. 9 milionów złotych… Tyle kosztuje szansa na normalne życie Poli. Czas gra tu ogromną rolę.

  Dlatego też uruchomiona została zbiórka pieniędzy poprzez Fundacje Siepomaga.pl. Jeśli nie zbierze się odpowiednia ilość pieniędzy, choroba pomału wyniszczy dziewczynkę. Każde wsparcie pieniężne się tutaj przyda.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com