17,5 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Plejada Triathlonistów na początku czerwca w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Triathlon Rzeszów 2022 odbędzie się w pierwszy weekend czerwca. W rywalizacji weźmie udział ponad 700 zawodników. Wystartują dzieci, jak również europejska czołówka tej dyscypliny sportu. Rzeszowskie zawody będą rundą Pucharu Europy.

  To IV edycja rzeszowskiego triathlonu, który jest organizowany od 2018 roku. – Cieszę się, że takie zawody są w kalendarzu sportowym, bo jako miasto czujemy się odpowiedzialni za promowanie wszystkich dyscyplin sportu. Jako współorganizator jesteśmy tym bardziej dumni, że to już impreza na najwyższym, europejskim poziomie. Serdecznie zapraszam mieszkańców do udziału oraz kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

  IV TRIATHLON RZESZÓW:
  4 czerwca:
  • Puchar EUROPY na dystansie SPRINT (0,75km:pływanie- 20km:rower- 5km:bieg)
  5 czerwca:
  • Puchar Polski na dystansie SUPERSPRINT (0,4km-10km-2,5km)
  • Mistrzostwa Polski Age-Group w triathlonie na dystansie SPRINT (0,75km-20km5km)
  • Mistrzostwa Polski Age-Group Aquabike na dystansie SPRINT (0,75km-20km)
  • Triathlon Age-Group na dystansie standard czyli olimpijskim (1,5km-40km-10km).

  W pierwszy weekend czerwca Rzeszów, na kilka dni stanie się triathlonową stolicą Europy. 4 czerwca odbędzie się Puchar Europy na dystansie sprinterskim, a 5 czerwca zawody IV Triathlon Rzeszów, podczas których rozegrane zostaną m.in. Mistrzostwa Polski Age-Group na dystansie sprinterskim oraz Puchar Polski na dystansie supersprinterskim.

  „Rzeszów to dopiero czwarte miasto w Polsce, które będzie gospodarzem zawodów rangi Pucharu Europy. Wcześniej takiego zaszczytu dostąpiły tylko Olsztyn, Poznań i Kędzierzyn-Koźle. – Przygotowaliśmy tu w Rzeszowie bardzo widowiskową trasę. Jej przebieg jest zaplanowany tak, że kibice będą mogli obserwować jednocześnie zmagania w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu. Wszystko będzie w zasięgu wzroku osób zebranych na widowni przy kąpielisku Żwirownia.” podkreślił Filip Szołowski, dyrektor sportowy Polskiego Związku Triathlonu

  Niedzielny wyścig IV Triathlonu Rzeszów zostanie rozegrany na dystansie olimpijskim. – Wystartuje w niedzielę 5 czerwca po godz. 12. Zawodnicy będą mieli do pokonania 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem i 10 km biegu – mówi Tomasz Sarna, który także zachęca do kibicowania uczestnikom tych widowiskowych zawodów.

  Triathlon to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, w której zawodnik kolejno płynie, jedzie  na  rowerze  i  biegnie  a  czas  końcowy  obejmuje  zmianę  stroju  sportowego i sprzętu. W 2000 roku Triathlon dołączył do rodziny sportów olimpijskich. 

  Puchar Europy na dystansie sprinterskim to rywalizacja najlepszych europejskich zawodników startujących w kategorii Junior oraz najlepszych z najlepszych, czyli kategoria Elita. Wśród Pań reprezentować Polskę będą m.in. Marta Łagownik i siostry Sudak, a wśród mężczyzn na listach startowych znaleźć możemy Roberta Czysza, Michała Oliwę i Macieja Bruzdziaka. Ale to nie wszyscy Nasi reprezentanci. Do Rzeszowa zawita naprawdę mocna polska grupa triathlonistów, którzy będą walczyć o najwyższe stopnie podium. Mamy nadzieję, że start na „własnym podwórku” doda im skrzydeł i dodatkowej motywacji do walki.

  Podczas prestiżowego Pucharu Europy w Rzeszowie wystąpią zawodnicy z ok.30 krajów głównie europejskich, ale także Australii, Kanady, Turcji czy Izraela.  Obecność zawodników Elity gwarantuje sportową rywalizację na najwyższym poziomie, a tym samym zapowiada doskonałe widowisko dla kibiców.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -