Centrum Medyczne Medyk zaprasza osoby w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne do swoich placówek medycznych.

Akcja badań mammograficznych ma związek z akcją edukacyjną „Różowy październik”- Miesiąc Świadomości Raka Piersi. Lekarze apelują o badania profilaktyczne. Tak, aby jak najwcześniej wykryć chorobę we wczesnym stadium, co zwiększy szansę na wyleczenie kobiet.

Centrum Medyczne Medyk oprócz bezpłatnych badań dla kobiet w wieku 50-69 lat prowadzi edukację wśród kobiet. Podczas spotkania kobiety mogą dowiedzieć się np. jak wygląda samobadanie. Lekarze apelują o częste badania profilaktyczne, gdyż takie badania mogą zwiększyć wykrywalność chorób. W zależności od wieku takie badania powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku.

Lekarze zwracają uwagę, że bardzo wiele czynników może wpływać na rozwój raka piersi. Najczęściej są to: wiek kobiety, czynniki genetyczne, zwiększone stężenie estrogenów, czynniki środowiskowe i dieta, a także otyłość. Warto, aby kobiety już dziś zadbały o swoje zdrowie i jak najczęściej wykonywały badania, które mogą uratować im życie.

Centrum Medyczne Medyk wykonuje badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat w trzech placówkach:

Rzeszów, ul. Szopena 1 (nie jest wymagana rejestracja)

Dębica, ul. Kwiatkowskiego 1, rejestracja: 509890238

Łańcut, ul. Rynek 18, rejestracja: 17 865 21 00