wtorek, 16 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Zrzutka dla piątki rodzeństwa na remont cieknącego dachu

  Polecamy

  Waldemar Ruszel
  Waldemar Ruszel
  Redaktor Waldemar Ruszel Szef do spraw kontaktów z organizacjami pozarządowymi Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Jak to jest, gdy cieknie dach? Nikt z nas nie chciałby się o tym przekonać, ale jest rodzeństwo, które niestety żyje w takich warunkach.

  Ich rodzice zmarli – tata 8 lat, a mama 4 lata temu. Najstarsza z rodzeństwa – P. Edyta ma 24 lata i jest samotną matką dwójki dzieci w wieku 5 i 6 lat. Jej młodszy brat jest prawnym opiekunem jeszcze młodszego rodzeństwa.
  W miarę możliwości robili najpilniejsze remonty, niestety nie byli w stanie odłożyć takiej sumy pieniędzy, aby naprawić wszystko. Największym obecnie wydatkiem jest remont starego cieknącego dachu.

  Dach jest w bardzo opłakanym stanie, coraz bardziej przecieka. Dom nie ma elewacji, pojawia się coraz więcej grzyba, z powodu którego dzieci praktycznie cały czas chorują, dlatego P. Edycie jest ciężko znaleźć pracę. Rodzeństwo nie ma możliwości otrzymania kredytu, ponieważ z powodu pandemii P. Dawid stracił pracę. Sami sobie nie dadzą rady, a dach nie wiadomo ile jeszcze wytrzyma.

  Jak mówią – Pan Dawid, jest budowlańcem, więc sporo prac wykonywał sam i kolejne też będzie, więc poza pieniędzmi mogą być również materiały budowlane.

  Gdyby ktoś z Państwa może pomóc rodzinie, to można skontaktować się z kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Frysztaku – numer telefonu 17 277 79 25

  Może ktoś ma pracę dla P. Dawida, to mogłoby to bardzo pomóc całemu rodzeństwu w powrocie do godnego życia.

  Jeżeli uda się uzbierać całą kwotę to pieniądze przeznaczą też na założenie centralnego ogrzewania i na ocieplenie domu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com