poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Bezpieczna kultura – otwarcie lata 2020 na „Kwadracie” w Rzeszowie

  Polecamy

  Sławomir Nosal
  Sławomir Nosal
  Redaktor Sławomir Nosal Szef działu Kultury i Ekologii Kurier Rzeszowski - portal, gazeta TVi
  - Reklama -

  Już od 26.06 będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniach organizowanych na terenie parkletu położonego na wschodnim brzegu Wisłoka, tuż obok zapory miejskiej. W tej nowej przestrzeni na mapie rzeszowskich miejsc kulturalnych, w otoczeniu nadwisłoczańskiej przyrody bulwarów, odbywać się będzie seria wydarzeń, treningów oraz warsztatów na świeżym powietrzu. To doskonała okazja na bezpieczny wypoczynek z dala od ciasnych klubów i sal, w których zachodzi największe ryzyko zarażenia wirusem COVID19.

  Poza członkami Fundacji Rzeszowskiej wymienionymi w dziale „twórcy” na stronie internetowej tego NGOsa pojawią się także inni sprawcy koncertów, warsztatów czy treningów. Wydarzenia zorganizują takie osoby jak np. Michał i Magdalena Chołkowie, znani aktorzy Teatru Siemaszkowej, Bartek Skubisz, czyli rzeszowski raper, dziennikarz i jazz-aktywista, Artur Zedanja z ambientowymi koncertami Echo Sonda, ale to nie tylko. W te wakacje na „Kwadracie” odbędą się także koncerty ludowe, etniczne i folkowe lasowiackiej ekipy Wojtka Dulskiego i Janusza Radwańskiego, sprawców potańcówek „Łojdiridi” z Kapeli Łola i zespołu Łubu Dubu. Pojawią się także Cmolaskie Chłopoki, którzy występowali na zeszłorocznej ZaDyszce w Niezłej Sztuce. Nie zabraknie także muzyki klubowej, o którą zadba Krzysztof Lech z zespołem DJów takich jak Siara, Melodee i wielu innych znanych z Open Deck’ów, imprez Subbas Session oraz Get Me High.

  Lechstarter fot.Joanna Bród
  fot. Joanna Bród

  Kwadrat Kultury to jedna z 3 instalacji Jakuba Szczęsnego, powstałych w polskich miastach. W Rzeszowie inicjatywa budowy wandaloodpornej konstrukcji ruszyła w ramach akcji „Przestrzeń Kwadratowa dla Rzeszowa” realizowanej przez Fundację Rzeszowską i wspieranej przez Miasto Rzeszów w ramach programu wspierania zmian prospołecznych prowadzonych pod hasłem Lechstarter .

  W centrum Kwadratu Kultury znajduje się instalacja „Przestrzeń Kwadratowa” aut. Jakuba Szczęsnego. Obejmuje ona 108 m2 parkietów zadaszonych i 36 m2 patio pod chmurką oraz jest w otoczeniu 8 arów trawnika rekreacyjnego z przyłączem energetycznym. Instalacja powstała w wyniku zwycięstwa Rzeszowa w ogólnopolskim głosowaniu w ramach IV edycji Programu Lechstarter, dzięki przychylność władz miasta, ogromnemu zaangażowaniu, mieszkańców, patronów akcji i ciężkiej pracy zespołu Fundacji.

  Dagny Mikoś fot.Joanna Bród
  Dagny Mikoś, „Kwadrat Kultury”, Rzeszów jesienią 2019 r., fot. Joanna Bród

  Już w sobotę 27.06.2020r. Fundacja Rzeszowska zaprasza na otwarcie sezonu kulturalnych imprez na „Kwadracie”. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w rodzinnym pikniku z animacjami dla dzieci, zobaczą bitwy breakdance i pokazy grup tanecznych Szkoły Tańca Street Life School oraz zrelaksują się podczas uczty muzycznej serwowanej w czasie koncertu na żywo znakomitych muzyków grupy Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

  Pełen program wydarzenia: rzeszowska.org.pl

  poniedziałek 29.06.2020 r., godz. 18:30Otwarty trening Taiji Chen z Taiji Rzeszów

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com