niedziela, 19 maja, 2024
spot_img
+

    Koncert Kasi Kowalskiej w wersji akustycznej już niedługo w rzeszowskiej filharmonii!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Wyjątkowy koncert jubileuszowy z cyklu MTV Unplugged stał się inspiracją dla akustycznej trasy Kasi Kowalskiej. Artystka podsumowuje w ten sposób 25 lat swojej twórczości. To niezapomniane hity w nowych, akustycznych aranżacjach. Już 17 listopada do Rzeszowa przyjedzie Kasia Kowalska, która zagra w rzeszowskiej filharmonii o godzinie 20:00. Wydarzenie potrwa do godziny 21:30. Wejściówki są dostępne do kupienia na stronie internetowej biletyna.pl.

    Kasia Kowalska dla osób wychowanych na muzyce lat 90. jest prawdziwą ikoną. Jej utwory wyróżnia nie tylko wspaniały głos, ale również niebanalne kompozycje. Fani twierdzą, że dziś takiej muzyki już się nie nagrywa. Tym bardziej powinna ich ucieszyć akustyczna trasa Kasi, która powraca do dawnych hitów w nowej odsłonie.

    Jakie atrakcje przygotowała do nowej trasy – MTV Unplugged? Z pewnością usłyszmy „Antidotum”, „Pieprz i sól” i inne hity! Nowa trasa nadaje świeżą jakość kultowym przebojom, a jednocześnie wydobywa z nich to, co fani pokochali najbardziej – autentyczny przekaz na wysokim, artystycznym poziomie.

    Kasia Kowalska – jedna z najczęściej nagradzanych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Zdobywczyni Fryderyków, Superjedynek, MTV European Music Awards. Jej płyty sprzedały się łącznie w ponadmilionowym nakładzie.

    Urodziła się 13 czerwca 1973 roku. Wychowywała w podwarszawskim Sulejówku, razem z dwoma starszymi od niej braćmi. Muzyka była z nią zawsze – już wtedy, gdy będąc małą dziewczynką wyśpiewała swą pierwszą nagrodę w konkursie piosenki zuchowej; wtedy, gdy zrywała się z zajęć by śpiewać w swych pierwszych, amatorskich jeszcze zespołach i wtedy, gdy po lekcjach zamykała się w pokoju i śpiewała na cały głos piosenki swoich ulubionych artystów. Muzyka była w niej od zawsze, to ona wykształciła w niej tak niespotykaną wrażliwość na dźwięki… i to właśnie poprzez nią najlepiej może wyrazić swe emocje i uczucia.

    W latach 90-tych, zanim nagrała swój debiutancki album, śpiewała i nagrywała płyty w przeróżnych zespołach, jak Human, Fatum, Hetman, Piersi, czy Talking Pictures. Największy sukces przyniosła jej jednak współpraca z zespołem założonym wspólnie z Robertem Amirianem – Evergreen, kiedy w 1993 roku, podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka w warszawskiej „Stodole”, została zauważona przez Katarzynę Kanclerz z Izabelin Studio (dziś Universal Music Polska), co w szybkim czasie doprowadziło do podpisania z Kasią kontraktu… i tak się zaczęło…

    Będąc nastolatką, na swoim koncie miała już koncerty z Ewą Bem (Dziennik mej podróży), nieco później wspólną trasę z Edytą Bartosiewicz, podczas której promowała swoją pierwsza płytę, a także kilka koncertów przed Bobem Dylanem, które dla debiutującej wtedy Artystki z pewnością były wielkim wyróżnieniem. Już wtedy na koncie Kasi znalazło się wiele prestiżowych nagród, m.in. Fryderyk ’94 w kategorii Debiut Roku, czy tytuł Największej Nadziei Polskiego Rocka od miesięcznika „Tylko rock”. Podczas finału Ogólnopolskiego Plebiscytu Rozgłośni Radiowych TOP ’94 otrzymała nagrody w kategoriach: Debiut ’94 i Przebój roku!

    Pierwszy debiutancki album Kasi pt. „GEMINI” ukazał się 12 września 1994 roku. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez świat muzyczny i znalazła wierną rzeszę nabywców, uzyskując w krótkim czasie status złotej, a następnie platynowej płyty (ponad 300 tys. sprzedanych egzemplarzy)!

    Przyszedł rok 1995, a wraz z nim kolejna nagroda: Grand prix i Nagroda publiczności na festiwalu Sopot ’95… oraz (20 listopada 1995 r.) kolejna płyta zatytułowana „KONCERT INACZEJ”, będąca rejestracją niezwykłego przedsięwzięcia z udziałem wielu znakomitych muzyków, jak Wiesław Pieregorólka, Robert Majewski, czy Henryk Miśkiewicz. Płyta ogromnie różni się stylistyką od poprzedniego, debiutanckiego krążka Kasi. Obok znanych już rockowych utworów znalazły się na niej przepiękne kompozycje musicalowo-jazzowe takich wspaniałych i uznanych autorów jak: Bernstein, Gershwin, B. Joel czy J. Hendricks. W miesiąc po premierze „Koncert Inaczej” zdobył status złotej płyty!

    I następne nagrody, m.in. Fryderyk ’95 w kategorii Piosenka roku – A to co mam…; pierwsze miejsce Plebiscytu TOP ’95 (Wokalistka roku i Przebój roku); Wokalistka roku ’95 od magazynu „Brum”; drugie miejsce w tej kategorii od magazynu „Tylko rock”, oraz dwa Złote Mikrofony „Popcornu” i Brązowy Otto od magazynu „Bravo”.

    Przełom lat 1996/1997 przyniósł Kasi nowe doświadczenia artystyczne. Czas ten spędziła na planie filmu w reżyserii M. Dutkiewicza pt. „Nocne Graffiti”, w którym znakomicie zagrała rolę młodej dziewczyny uzależnionej od narkotyków, udowadniając swój kolejny talent i spotkając się z wielkim uznaniem mediów i krytyków filmowych. Na płytach ukazał się również soundtrack z muzyką z tego filmu, skomponowaną w głównej części przez Roberta Jansona. Płyta zawiera też kolejny wielki przebój Kasi pt. Zgubiłam swój rozsądek. Kasia zaśpiewała też w polskiej wersji „Dzwonnika z Notre Dame” (piosenka Modlitwa Esmeraldy) i w filmie „Awantura o Basię” (piosenka Zgubiony dom).

    Kolejny krążek Kasi pt. „CZEKAJĄC NA…” miał premierę już w niecały rok po poprzednim, a dokładniej 30 września 1996 roku. Produkcją muzyczną płyty zajął się Kostek Yoriadis, znany Kasi z wcześniejszej współpracy w zespole Human. Premierowy numer z tej płyty pt. Coś optymistycznego okazał się wielkim hitem, a perfekcyjnie przygotowana trasa koncertowa przyciągnęła ogromne tłumy fanów. Album wzbogacony elementami funky oraz dźwiękami sekcji dętej Fire Brass (w składzie: Janek Czaja, Marcin Dembek i Mariusz „Fazi” Mielczarek) utrzymany jest w bardziej popowym i optymistycznym nastroju w porównaniu z czysto rockowym brzmieniem „Gemini”.

    W 2001 wystąpiła podczas 38. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu z premierową piosenką „Starczy słów”, za którą otrzymała Superjedynkę za najlepszą płytę rockową. Pod koniec roku otrzymała Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. 14 października 2002 wydała szósty album studyjny pt. Antidotum, który stał się złotą płytą[21]. Krążek promowała singlami „Antidotum” i „Pieprz i sól”, który pokrył się platyną[potrzebny przypis]. W 2003 nagrała dwie piosenki – „Widzę twoją twarz” (oryg. „Listen to Your Heart” Roxette) i „Mniejsze zło” (oryg. „All by Myself” Céline Dion) – na składankę muzyczną pt. RMF FM: Moja i Twoja muzyka, zrealizowaną na potrzeby kampanii społecznej radia RMF FM mającej na celu walkę z piractwem. W tym samym roku otrzymała nagrodę Eska Music Awards w kategorii „artystka roku”.

    Kasia Kowalska podczas koncertu, 2005 26 lipca 2004 zaprezentowała premierowo singiel „To co dobre”, zaś w sierpniu wyjechała do Tokio na sesję zdjęciową do siódmego albumu studyjnego pt. Samotna w wielkim mieście, który ukazał się 13 września. Promowała go trzema singlami: „To co dobre”, „Prowadź mnie” i „Domek z kart”. 6 grudnia wydała reedycję kolekcjonerską płyty, zawierającą dodatkowy singel „Magia tych świąt” i film z pobytu Kowalskiej w Tokio. W 2005 otrzymała Superjedynkę w kategorii „najlepsza płyta rockowa” (za Samotną w wielkim mieście).

    16 grudnia 2006 zaprezentowała premierowo singiel „Dlaczego nie!”, promujący polski film o tym samym tytule. 10 listopada 2008 wydała ósmy album studyjny pt. Antepenultimate, który promowała singlami: „A ty, czego chcesz?”, „Miłość, trzeźwość i pokora” i „Spowiedź”. 6 listopada 2009 wydała reedycję albumu, który został wzbogacony o drugą płytę z dodatkowymi piosenkami oraz materiałem wideo.

    Kasia Kowalska podczas koncertu w Gdyni, 2009 7 listopada 2010 wraz z zespołem towarzyszącym zagrała koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej, w którym zaprezentowała własne interpretacje utworów Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika, a także producenta jej debiutanckiej płyty oraz jej muzycznego mentora. Zarejestrowane podczas koncertu nagrania zostały wydane na albumie pt. Ciechowski. Moja krew.

    Pod koniec listopada 2012 wydała singiel „Ikar”, promujący książkę Katarzyny Błeszyńskiej pt. Miłosne konstelacje. 27 lipca 2014 wystąpiła podczas trasy koncertowej Lata Zet i Dwójki w Toruniu. Podczas imprezy otrzymała m.in. tort z okazji 20 lat istnienia na polskim rynku muzycznym oraz debiutu albumu Gemini, sprzedanego w ilości ponad 400 tys. egzemplarzy[24]. W trakcie koncertu zaśpiewała piosenki „Spowiedź”, „Antidotum” oraz swoją interpretację utworu Obywatela GC „Tak… tak… to ja”.

    W 2015 zajęła 13. miejsce w plebiscycie radia RMF FM na artystę 25-lecia. 12 czerwca wraz z zespołem Czerwone Gitary odsłoniła gwiazdę w Alei Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 24 czerwca 2016 zaprezentowała premierowo singiel „Aya”, który zapowiadał jej nowy album studyjny. 15 marca 2018 wydała drugi singiel z płyty, „Alannah (tak niewiele chcę)”, do którego zrealizowała teledysk w Lombardii. 10 czerwca wystąpiła podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 22 czerwca wydała dziewiąty album studyjny pt. Aya, który nagrała w Kalifornii u boku producenta Kena Rose’a[potrzebny przypis]. 16 sierpnia 2018 wystąpiła w ramach festiwalu Top of the Top Sopot Festival, wykonując krótki recital z okazji 25-lecia pracy artystycznej. Gościnnie wystąpił z nią zespół Tulia, z którym wykonała singiel „Aya”. W trakcie koncertu otrzymała nagrodę „Top of the Top” za całokształt twórczości.

    Kasia Kowalska w 2019 25 października 2019 wydała album koncertowy pt. MTV Unplugged, będący zapisem koncertu legendarnej serii, który zagrała 8 maja 2019 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com