czwartek, 18 lipca, 2024
+

  Pierwsze szkolenie strzeleckie dla nowo wcielonych żołnierzy 3.PBOT

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Bramy koszar 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przekroczone zostały w ubiegłą sobotę. Kandydaci rozpoczęli szkolenie w SRO 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy, pod okiem kadry instruktorskiej składającej się z żołnierzy kompanii szkolnej z Rzeszowa.

  Z samego rana w środę, ochotnicy szkolenia podstawowego i wyrównawczego wykonali pierwsze strzelanie bojowe z 5,56 mm z karabinka Grot. Na początku zakres wiedzy i umiejętności koncentrował się na teorii. Rekruci musieli nauczyć się między innymi rozkładania, czyszczenia i składania broni. Warunki na polu walki mogą być różne, dlatego żołnierz musi umieć szybko rozłożyć broń, dokładnie ją wyczyścić i złożyć. Następnie odbyła się część praktyczna i przystąpili do strzelania.

  Zajęcia w czasie tzw. „szesnastki” są ukierunkowane na naukę podstawowych zagadnień taktycznych potrzebnych do przetrwania na współczesnym polu walki, z ratownictwa medycznego, topografii, ze szczególnym naciskiem na strzelanie bojowe. Szkolenie podstawowe zakończy się pętlą taktyczną, czyli swojego rodzaju sprawdzianem umiejętności nabytych przez ostatnie 2 tygodnie szkolenia. Nagrodą za przelany pot, wysiłek i trud włożony w szkolenie będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 16 października w Sanoku. Po przysiędze wszyscy żołnierze zostaną rozdysponowani do etatowych batalionów 3 Podkarpackiej Brygady OT rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

  Podczas szkolenia podstawowego żołnierze-ochotnicy, pod okiem doświadczonych instruktorów, nabywają i utrwalają wiedzę niezbędną do właściwego, a przede wszystkim bezpiecznego wykonania strzelania z broni strzeleckiej. Praca na broni, obsługa jej manipulatorów, trening postaw strzeleckich i wreszcie sam strzał . Tylko odpowiednie przygotowanie i dużo godzin praktyki pozwala na doskonalenie umiejętności strzeleckich.

  Zainteresowani wstąpieniem w szeregi 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej już powinni się zgłaszać do Wojskowych Centrów Rekrutacji lub skorzystać z pomocy rekruterów www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com