niedziela, 19 maja, 2024
+

Anna Wielgosz, zawodniczka Resovii Rzeszów wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Justyna Kozłowska
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

Anna Wielgosz, reprezentantka Resovii Rzeszów, wywalczyła brązowy medal – w biegu na 800 metrów. Podczas zakończonych w niedzielę Mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Monachium To dziesiąty z czternastu medali zdobytych podczas tej imprezy przez Polaków. Bieg finałowy wygrała Brytyjka Kelly Hodgkinson, a srebrny medal przypadł w udziale Francuzce Renelle Lamote.

Polka przebiegła dwa okrążenia w czasie 1:59,87. Brytyjka – 1:59,04 z kolei Francuzka – 1:59,49

Anna Wielgosz ruszyła spokojnie, cały czas trzymała się wewnętrznej strony bieżni. Polka nie była faworytką do medali – po półfinałach bardzo mocne wydawały się Brytyjki, zwłaszcza Keely Hodgkinson i Francuzka Renelle Lamote. Zawodniczka Resovii awansowała do finału z szóstym czasem, ale finisz biegu finalowego był popisem Ani – znalazła sobie miejsce na ostatniej prostej i zaatakowała z piątej pozycji.

Anna Wielgosz pochodzi z Jeżowego, treningi zaczynała w Sparcie Stalowa Wola – od ośmiu lat reprezentuje barwy Resovii.

– Powoli do mnie dociera, że mogę zostać w sporcie na poważnie, bo rozważałam już zakończenie kariery – przyznała na gorąco Wielgosz w rozmowie z reporterem TVP Sport. – Nieważne, jaki to jest medal. Najważniejsze, że jest upragnione podium