18,9 C
Rzeszów
niedziela, 26 czerwca, 2022
+

  Rzeszów z Lublinem połączone S19

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dzisiaj został oddany do użytku odcinek drogi ekspresowej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem o długości 20 km. Jest to ostatni 20 kilometrowy odcinek drogi ekspresowej  szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem.

  Jako odpowiedzialny inwestor często mówimy o planach na przyszłość i ciągłym rozwoju polskiej infrastruktury drogowej. Dzisiaj część tych planów właśnie się zmaterializowała. Oddanie do ruchu ostatniego odcinka S19 między Lublinem a Rzeszowem pozwala nam domknąć ekspresowe połącznie między stolicami woj. lubelskiego i podkarpackiego.

   Po dzisiejszym udostępnieniu do ruchu kolejnego odcinka S19, kierowcy mają już do dyspozycji ponad 233 km trasy Via Carpatia na terenie Polski. – powiedział  – powiedział Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

  Każdy Polak zasługuje, żeby korzystać z nowoczesnej sieci dróg, każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie oraz aby rozwój gospodarczy przebiegał w sposób dynamiczny. Dzisiaj bezpieczną drogą łączymy Rzeszów z Lublinem, pomimo że wielu nie wierzyło w to, że ta droga powstanie – podkreślał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podczas uroczystego otwarcia fragmentu trasy pomiędzy Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem.

  Droga ekspresowa S19 połączy w przyszłości Kuźnicę na przejściu granicznym z Białorusią oraz Barwinek na granicy ze Słowacją. Jej długość wyniesie ok. 577 km, z czego pomiędzy Białymstokiem i Barwinkiem będzie pokrywała się z przebiegiem szlaku Via Carpatia. Obecnie w realizacji, w systemie projektuj i buduj, mamy ponad 221 km, w przetargu ponad 93 km, a w przygotowaniu ok. 84 km.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -