czwartek, 28 marca, 2024
spot_img
+

    Rzeszowska Galeria Fotografii zaprasza do obejrzenia prac Józefa Robakowskiego. Wernisaż już jutro, wystawa do 29 października!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Już jutro, 7 października 2022 roku, o godzinie 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, które mieści się na ul. 3 Maja 9, dobędzie się wystawa  fotografii pt. „METAFORYCZNE OCZY – FOTO-OBRAZY JÓZEFA ROBAKOWSKIEGO” połączoną ze spotkaniem autorskim z samym twórcą i autorem swoich prac – prof. Józefem Robakowskim! Całe wydarzenie odbędzie się w ramach tegorocznej, czwartej już edycji Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. Wejściówki są darmowe! Całą wystawę będzie można podziwiać do 29 października b.r.

    O wystawie

    METAFORYCZNE OCZY

    FOTO-OBRAZY JÓZEFA ROBAKOWSKIEGO

    Analityczno-konceptualne serie prac  są wyrazem zainteresowania Józefa Robakowskiego uwarunkowaniami percepcji i możliwościami rejestracji fotograficznej. Wystawa jest  dedykowana członkom grupy ZERO-61

    O autorze

    Józef Robakowski – urodzony w 1939 roku w Poznaniu artysta, historyk sztuki, profesor akademicki. Studiował zabytkoznawstwo i historię sztuki na Uniwersytecie Toruńskim i sztukę operatorską w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie od 1970 do 2018 roku był wykładowcą, prowadząc m.in. Pracownię Działań Multimedialnych.

    Jego praktyka artystyczna koncentruje się wokół filmu, fotografii i innych mediów wizualnych. Od końca lat 50. zajmuje się fotografią, eksperymentując z technologiami zapisu fotograficznego, tworzy obiekty i instalacje fotograficzne. Od początku lat 60. zajmuje się tworzeniem filmów eksperymentalnych. Nowatorskie analizy struktur przekazu filmowego z lat 70. zaliczane są do klasyki kina strukturalnego.

    W latach 80., m.in. przy użyciu techniki wideo, realizował koncepcję „kina własnego” – autorskich, często autobiograficznych zapisów i rejestracji działań performatywnych. Równocześnie rozwijał wątek krytyczny dotyczący polityki mediów i mechanizmów manipulowania widzem w zideologizowanych środkach masowego przekazu. Ważną częścią jego praktyki są dokumentacje wideo i filmowe dotyczące sztuki współczesnej i jej awangardowych tradycji.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com