piątek, 29 marca, 2024
+

Remis Stali Rzeszów z Chojniczanką Chojnice

Stal Rzeszów zremisowała z Chojniczanką Chojnice w ramach 5. kolejki Fortuna 1. Ligi. Gospodarze spotkania wyszli na prowadzenie już w 3. minucie po uderzeniu Tomasza Mikołajczaka. Do wyrównania w 5. minucie doprowadził Kacper Sadłocha. Jak się później okazało ustalając wynik spotkania.

Spotkanie Stali Rzeszów z Chojniczanką Chojnice było meczem dwóch dobrze znających się drużyn, które w poprzednim sezonie grały ze sobą w rozgrywkach eWinner II ligi, a teraz awansowały do Fortuna 1. Ligi.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od razu od odważnego narzucenia tempa gry przez Stal. Już w 1. minucie Krzysztof Danielewicz po dośrodkowaniu od Damiana Michalika oddał strzał w słupek. Jednak pomimo odważnego wejścia w mecz, to Chojniczanka wyszła pierwsza na prowadzenie. W 3. minucie piłkę w siatce umieścił Tomasz Mikołajczak, który nie został dopilnowany w szesnastce.

Konsekwencja i odwaga w działaniach ofensywnych doprowadziła jednak do szybkiej odpowiedzi Stali. Po pressingu drużyny, piłkę przed polem karnym dostał Kacper Sadłocha, który doprowadził do wyrównania, strzelając z dystansu.

W 12. minucie dobrą sytuację na lewej stronie zapoczątkował Piątek, który dogrywał do nabiegającego Głowackiego, który dogrywał w szesnastkę rywala

W pierwszej połowie urazu nabawił się Paweł Oleksy, który został zastąpiony przez Krystiana Wronę.

Na 10 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Chojniczanka zaatakowała i zdobyła bramkę, jednak sędziowie VAR dopatrzyli się spalonego i anulowali bramkę.

CHOJNICZANKA CHOJNICE – STAL RZESZÓW 1-1 (1-1)

1-0 Tomasz Mikołajczak 3.
    1-1 Kacper Sadłocha 5.

Chojniczanka Chojnice: Neugebauer – Bartosiak, Byrtek, Grolik, Mikołajczyk – Mazek, Drewniak (46. Paweł Czajkowski), Karbowy (40. Sam van Huffel), Kalinkowski – Mikołajczak, Skrzypczak (73. Adam Ryczkowski)

Stal Rzeszów: Pęksa – Marczuk, Góra, Oleksy (41. Krystian Wrona), Głowacki – Poczobut, Danielewicz (60. Dawid Olejarka) – Wolski, Michalik (68. Wiktor Kłos), Sadłocha (68. Patryk Małecki), Piątek (60. Andreja Prokić)

Żółte kartki: van Huffel, Byrtek, Czajkowski, Tuszyński, Mazek – Sadłocha, Góra, Poczobut 90+.

Sędzia: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Następne domowe spotkanie ligowe w ramach rozgrywek Fortuna 1. Ligi już w najbliższą niedzielę 14 sierpnia 2022 roku o godzinie 12:40. Rywalem podopiecznych Daniela Myśliwca będzie ŁKS Łódź