piątek, 19 kwietnia, 2024
+

Grad bramek przy Hetmańskiej nie przyniósł Stali zwycięstwa

Stal Rzeszów przegrała z Ruchem Chorzów 2:3 (1:2) w ostatnim spotkaniu 4. kolejki Fortuna 1. Ligi. Bramki dla Stali zdobył Wiktor Kłos oraz Dawid Olejarka.

W 5. minucie szybki rajd Andreji Prokicia z lewej strony zamknął Wiktor Kłos, wyprowadzając Stal na prowadzenie. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca budowali ataki już od linii obrony, gdzie starali się wpuszczać rywala do pressingu i minąć go jednym podaniem. W ofensywie bardzo aktywny był Dominik Marczuk, który często wchodził pod pole karne rywala, ale także wyprowadzał szybkie ataki.

W 11. minucie uderzenia zza pola karnego spróbował Piotr Głowacki, ale piłka wylądowała nad poprzeczką.

W 34. minucie Ruch mocniej ruszył na połowę Stali, czego efektem była bramka na 1-1, której autorem był Łukasz Moneta.

Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy dobre dośrodkowanie zamknął były zawodnik Stali Rzeszów Artur Pląskowski, który wyprowadził Ruch na prowadzenie 2:1. Ustalając wynik do przerwy.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania dobrze w polu karnym znalazł się Dawid Olejarka gdzie zamknął rzut rożny, doprowadzając do wyrównania.

W 73. minucie Ruch wykorzystał błąd Stali i doprowadził do rzutu rożnego, po którym padła bramka na 2:3, strzelcem bramki Konrad Kasolik.

W doliczonym czasie gry przed szansą wyrównania wyniku stanął wprowadzony pod koniec spotkania Kacper Sadchłocha, jednak piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek i nie wpadła do bramki.

W najbliższej 5 kolejce Fortuna 1 ligi Stalowcy zagrają na wyjeździe również z beniaminkiem Chojniczanką Chojnice w czwartek 11 sierpnia o godzinie 18. Na własnym stadionie zmierzą się w niedzielę o 12:40 z ŁKS-em Łódź

STAL RZESZÓW – RUCH CHORZÓW 2-3 (1-2)

1-0 Wiktor Kłos 5.
    1-1 Łukasz Moneta 34.
    1-2 Artur Pląskowski 43.
    2-2 Dawid Olejarka 50.
    2-3 Konrad Kasolik 73.

Stal: Kaczorowski – Marczuk, Góra (73. Bartosz Wolski), Oleksy, Głowacki – Poczobut, Danielewicz (73. Marcel Kotwica) – Kłos, Olejarka (73. Kacper Piątek), Małecki (83. Kacper Sadłocha), Prokić (73. Damian Michalik)

Ruch: Bielecki – Kasolik, Szur, Wójtowicz (62. Kacper Michalski), Swędrowski (90+. Jakub Piątek), Sikora, Moneta (69. Tomasz Foszmańczyk), Janoszka, Pląskowski (62. Jakub Witek), Szczepan (90+. Mikołaj Kwietniewski), Nawrocki.