czwartek, 25 kwietnia, 2024
+

Porażka Stali Rzeszów w wyjazdowym spotkaniu z Puszczą Niepołomice

Piłkarze Stali Rzeszów doznali pierwszej porażki w Fortuna 1 lidze. W spotkaniu wyjazdowym w Niepołomicach przegrali z miejscową Puszczą 1-2 (1-1) w ramach 2 kolejki rozgrywek. Bramkę dla Stali zdobył Krzysztof Danielewicz.

Już w 2. minucie spotkania bliski otwarcia wyniku był Lucjan Klisiewicz piłka po jego uderzeniu zza pola karnego minęła słupek bramki strzeżonej przez Przemysława Pęksę.

Podopieczni trenera Daniela Myśliwca, próbowali odpowiedzieć. Najpierw Łukasz Góra uderzył zza pola karnego, ale jego strzał złapał bramkarz gospodarzy Kewin Komar.

Do kolejnej sytuacji w 9. minucie doszedł Damian Michalik, ale jego uderzenie trafiło w boczną siatkę.

W 22. minucie po lewej stronie boiska o piłkę powalczył Andreja Prokić, dograł ją do Krzysztofa Danielewicza, który oddał strzał z 16. metra i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie.

Pod koniec połowy tempo spotkania nieco opadło – Stal spróbowała jeszcze uderzyć z dystansu, ale nie udało się pokonać bramkarza Puszczy.

W 42. minucie do prostopadłej piłki w pole karne doszedł Artur Siemaszko i doprowadził do remisu, jakim zakończyła się pierwsza część spotkania.

W 54. minucie walkę o piłkę w środku pola wygrał Hubert Tomalski, który poszedł z nią do przodu i uderzył zza pola, zdobywając bramkę na 2-1 dla Puszczy. Jak się później okazało ustalając wynik spotkania.

W 64. minucie Michalik spróbował mocno uderzyć z dystansu, ale strzał odbił bramkarz Puszczy.

W 85. minucie sprzed pola karnego z rzutu wolnego uderzał jeszcze Piotr Głowacki, ale obił tylko mur rywala. Biało-niebiescy do końca atakowali bramkę rywala, jednak brakowało konkretnych sytuacji.

PUSZCZA NIEPOŁOMICE – STAL RZESZÓW 2-1 (1-1)

0-1 Krzysztof Danielewicz 22.

1-1 Artur Siemaszko 42.

2-1 Hubert Tomalski 54.

Puszcza: Komar – Pięczek (57. Kacper Cichoń), Wojcinowicz, Sołowiej,
    Koj – Thiakane (56. Jakub Bartosz), Hajda, Serafin, Tomalski, Siemaszko (57. Grzegorz Aftyka) – Klisiewicz.

Stal: Pęksa – Marczuk (70. Wiktor Kłos), Góra, Oleksy, Głowacki -Michalik, Danielewicz (70. Bartłomiej Poczobut), Wolski (88. Marcel Kotwica) – Olejarka, Małecki (70. Kacper Sadłocha), Prokić (70. Kacper Piątek).

żółte kartki: Thiakane, Serafin, Tomalski, Aftyka, Cichoń, Koj – Poczobut, Kłos.

sędzia: Leszek Lewandowski (Zabrze)