piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
+

    Zabierz dzieci na spektakl do Teatru Maska już w najbliższą sobotę!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Twoje dzieci dopiero zaczynają przygodę z teatrem? Koniecznie wybierz się z nimi na przedstawienie organizowane przez Teatr Maska na zakończenie sezonu. W programie zaplanowany jest spektakl pt. „Pradawne drzewo”, które opowiada o historii powstania nie tylko drzewa, ale też całej innej przyrody, różnych zjawisk atmosferycznych, gwiazd, słońca, czy nieba. To ciekawa opowieść o matce naturze, która porwie dzieciaków w świat przyrody, która, jak się okazuje nie zawsze jest taka kolorowa.   

    Teatr Maska, znajdujący się na ulicy Adama Mickiewicza 13 w Rzeszowie, przygotował przedstawienie dla dzieciaków w wieku 4-7 lat, które odbędzie się już w najbliższą sobotę 2 lipca, o godzinie 16:30. To opowieść, zaczerpnięta nieco z mitologii słowiańskiej. Ciekawa opowieść o powstaniu przyrody uwrażliwi dzieci na piękno natury.

    To teatralne zaproszenie do poszukiwań początku, snucia opowieści i przyjrzenia się bliżej życiu nadzwyczajnego drzewa, które jest świadkiem wielu wydarzeń.

    W centrum opowieści staje potężne drzewo, które podczas spektaklu rozrasta się, ukazując swoje tajemnice. Barwna mitologia Słowian jest okrojona do pierwszych podstawowych znaczeń wspólnych dla wszystkich, tak by mały widz mógł w pełni uczestniczyć w ukazywanej historii.

    W trakcie spektaklu aktorki są przewodnikami po świecie Natury. Łagodnie, za pomocą gestu, ruchu i śpiewu budują opowieść o początku świata. Widzowie są zatem świadkami narodzin nieba, gwiazd, słońca (Swaróg), zjawisk przyrody (takich jak burze i pioruny – Perun czy wiatru – Strzybóg); śledzą wyznaczenie kierunków świata (Świętowit). A wszystko to dzieje się wokół leciwego, poczciwego dębu…

    Wyjście od historii drzewa, które jest centrum świata, stanowi świetną okazję do uwrażliwiania małych widzów i wprowadzania ich w świat natury, który jest dzisiaj zagrożony. Celem twórców jest zwrócenie uwagi na piękno, ale również kruchość przyrody. Dzieci poznają nie tylko różne drzewa, ale też ich życie i wywodzące się ze słowiańszczyzny zwyczaje z nimi związane.

    Tradycje i elementy kultury ludowej zaprezentowane zostaną w nowoczesnej odsłonie, opowiedzianej bogatymi środkami teatru formy.

    Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza

    Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka

    Muzyka: Pavel Helebrand

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com